Чекајући ветар

Еколошки магазин

Свуда у свету забрањено је коришћење осиромашеног уранијума ван лабораторија. Наравно да се забрана крши, ако ни због чега другог а оно због тона и тона по неким складиштима свуда у свету, па земље желе да их се отарасе. А, ако очистимо емотивни и морални моменат, стручњаци кажу да је веома заводљиво правити муницију од осиромашеног уранијума: разбија најтврђи оклоп и скоро да је џабе. И Југославија је имала своје моменте кокетовања и експериментисања. Осамнаест година после НАТО бомбардовања Србије, време је да се на научан и стручан начин сагледају последице. О томе говоре проф. др Светлана Жунић и проф. др Шћепан Миљанић.

Док нека инспекција не пристане да буде надлежна за проблем, мештани Руског Крстура ће свакодневно бити разапети између санирања штете коју им наносе краве са приватне фарме и сажаљења према истим тим кравама јер живе у очајним условима: многе су болесне, неке су угинуле, али лешеви нису уклоњени, немају довољно хране, па једу сопствени измет и пробијају ограде, једу све на шта наиђу на њивама, па и цвеће на гробљу. Власник не предузима ништа, а оно што предузимају грађани - за сада је без ефекта.

Своје предлоге за Црни и Зелени лист, највећем загађивачу и заштитницима животне средине, даће чланови новинарског жирија Александра Божовић, новинарка РТС-а и Едиб Хонић, новинар РТВ Нови Пазар.

Аутор и водитељ емисије је Александра Вукићевић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом