Културни кругови: Маске

У првом делу емисије информисаћемо вас о актуелним културним догађајима, а затим следе "Маске", тематски део емисије посвећен позоришту.

Културни кругови Културни кругови

Autor:
Група аутора

Централна културно-уметничка емисија Радио Београда 2. Како би што успешније повезивали информативну и аналитичку компоненту говора о култури у јединствену целину и редовно пратили ритам културних збивања, Кругови имају магазински карактер. [ детаљније ]

Из садржаја данашњег темата издвајамо гостовање Бранислава Недића, управника Крушевачког позоришта.

Ова установа ове године обележава 70 година постојања, а изнедрила је многе прворазредне српске  глумце - Раду Савићевић, Михајла Бату Паскаљевића, Миодрага Петровића Чкаљу, Ђузу Стојиљковића, Ташка Начића  као и многе млађе глумце међу којима је и Марко Живић, наш други гост.

Мада је прва премијера у Крушевачком позоришту одржана 1. маја 1946. године, свечана прослава јубилеја одржаће се у октобру почетком позоришне сезоне. Осим о плановима за прославу, говорићемо и о плановима овог позоришта уопште, као и о децентрализацији културе на примеру Крушевачког позоришта.

Љубица Ристoвски, управница Суботичкох народног позоришта најавиће нову сезону у овом позоришту чија се зграда још увек гради и реконструише. 

Уредница и водитељка емисије Гордана Ђурђевић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом