Културни кругови: Златни пресек

У првом делу емисије упознаћемо вас са културним актуелностима, а затим следи тематски део "Златни пресек", посвећен визуелним уметностима.

Културни кругови Културни кругови

Autor:
Група аутора

Централна културно-уметничка емисија Радио Београда 2. Како би што успешније повезивали информативну и аналитичку компоненту говора о култури у јединствену целину и редовно пратили ритам културних збивања, Кругови имају магазински карактер. [ детаљније ]

Вишеструко ангажовани хрватски уметник Славен Тољ, који тренутно излаже у Галерији Подроом Културног центра Београда, гост је данашњег Златног пресека. Поред начина на који је у изложбеној форми конципирао свој став о национализмима, Славен Тољ ће говорити и о ангажовањима у Дубровнику кроз Арт радионицу Лазарети и грађанску иницијативу Срдј је наш, затим о свом раду у Музеју модерне и савремене уметности у Ријеци, где је тренутно директор, као и о стратегији програма Ријека 2020 - Европска престоница културе, чији је један од твораца.

"Све је почело с Константином" је назив изложбе у Музеју Цептер у којој ауторка изложбе Ивана Симеоновић Ћелић кроз радове троје уметника - Чедомира Васића, Милете Продановића и Зорана Гребенаровића покушава да представи начине на који је средњевековна уметност византијског културног круга транспонована у њиховим радовима. Изложба пружа увид у разноврсност начина на који културно наслеђе може бити интегрисано у визуелни доживљај савременог света.

Уредник и водитељ емисије је  Снежана Стаменковић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом