Читај ми!

Број пријављених сезонских радника достигао 100 хиљада

Послодавци увелико траже раднике за предстојеће сезонске послове. Број електронски регистрованих сезонских радника у пољопривреди, за непуних шест година, од када је започета реформа сезонског запошљавања, достигао је готово 100.000. Портал "Сезонски радници" чију је израду иницирао НАЛЕД, уз подршку Немачке развојне сарадње, коју спроводи ГИЗ, функционише од 2019. и омогућава једноставну пријаву радника на дневном нивоу. О сезонским радницима и пословима за Магазин на Првом говори Јована Перић из НАЛЕД-а.

Они који ће првомајске празнике провести у природи требало би да поведу рачуна и о томе да не понесу неког крпеља са собом. Поједини делови земље, попут Фрушке горе и Београда су ендемска подручја за крпеље. Како се заштитити и шта урадити у случају да вам се закачи крпељ, разговарам са докторком Соњом Гиљача, епидемиологом у Градском заводу за јавно здравље.

Овог понедељка, у нашој рубрици Из Тонског архива Радио Београда, слушамо глас књижевника Михаила Лалића. Рођен је у селу Трепча у Црној Гори 1914. године, студије права уписао је у Београду 1933. године а после Априлског рата и бомбардовања Београда 1941. враћа се у Црну Гору и прикључује се партизанима. Његови романи Лелејска гора, Хајка, Зло прољеће, Ратна срећа, Свадба, углавном су сведочанства о партизанској борби у Црној Гори током Другог светског рата. Слушамо део разговора који је 1970. године са Михаилом Лалићем водио књижевни критичар Павле Зорић.

Уредник и водитељ Николина Миљковић.



Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом