Читај ми!

Усвајање деце у Србији - тешка и мукотрпна процедура 

Просечне зараде запослених у региону износе трећину онога што је, према медјународним стандардима, потребно за достојанствен живот. Још је гора ситуација са пензијама које су тек 20 одсто плате довољне за прихватљив ниво егзистенције. Истраживање о стању радних права у региону показало је да разлог лежи у моделу економске политике који примењују све земље Западног Балкана. О детаљима ћемо више сазнати у разговору са Владимиром Симовићем из Центра за политике еманципације.

Већ дуго у јавности провејавају сумње у фармацеутску индустрију, а често бивају подгрејане разним скандалима и злоупотребама. На другој страни, зхваљујући фармацији, многе болести су скоро искорењене, а животни век продужен. Са идејом да одбрани част ове професије и укаже на све аномалије које ваља што пре отклонити, магистар фармације, Павле Зелић, ставио је на папир све пријатне и непријатне чињенице и у виду књиге под називом „Горка пилула” предао их јавности на суд . То је повод да буде наш саговорник.

Више од 300 деце, у Србији, у овом тренутку чека на усвајање, а оних који желе да усвоје дете има дупло више. Зато чуди податак да је прошле године усвојено најмање деце у протеклој деценији. Читав поступак усвајања је врло компликован, па је зато најважније на самом почетку имати поуздане и квалитетне информације. Њих, али и другу врсту помоћи нуди Саветовалиште за усвајање, које ради већ годину дана. О искуствима, проблемима, изазовима, али и лепим тренуцима говориће нам Драгана Крстић из Удружења "Шанса за родитељство".

Уредник и водитељ Оливера Стајић.

 

Коментари

Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса
Ruzmarin
Рузмарин – биљни еликсир младости, чува наше памћење и отклања болове