Читај ми!

Флаширана вода или "чесмовача"?

Неуобичајено топло време у фебруару погурало је и вегетацију, па су воћке већ процветале. Нешто слично десило се и лане, али је онда дошао мраз и угрозио многе културе у најосетљивијој фази цветања. Тога се пољопривредници плаше и сада. Климатске промене очигледно намећу промену слике воћарства у Србији, а каква би она требало убудуће да буде једно је од питања за професора Пољопривредног факултета Дејана Ђуровића.

Одлазак у продавницу, у последње време, подразумева да поторшач мора да буде добро обавештен, сумњичав и опремљен лупом или квалитетним наочарима, како би проверио садржај декларација на производима које купује. Делује као шала, али није. Једно од новијих истраживања показало је да се у 88 одсто случајева у продавницама нуди лажни мед као прави. Најчешће се потрошачи обмањују када су у питању сокови, кафа, сир, ракија и вино. О томе ћемо разговарати са инжењером технологије, Иваном Смајловићем, потпредеседником кластера "Уједињени за квалитет".

Становник Србије посечно годишње попије више од 70 литара флаширане воде са сталним трендом раста. Пре неколико дана објављена је вест да се са тржишта повлачи цела серија минералне воде једног произвођача. Разлог су промене у органолептичком саставу које се манифестују у промењеном укусу и мирису. То је повод да још једном поразговарамо о томе колико је здраво конзумирати минералну воду и на шта посебно треба да обратимо пажњу.

Уредник и водитељ Оливера Стајић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом