Читај ми!

Колика је корист од отпада?

Један од највећих еколошких проблема у Србији је неадекватно управљање отпадом. Када отпад није збринут на одговарајући начин он постаје опасност за животну средину. Данас се скоро сви отпадни материјали могу поново користити, односно рециклирати, али има много посла који томе претходи. Један од важнијих је уредјен систем прикупљања. Недавно је у Зрењанину завршено тестирање прве иновативне технологије за прикупљања амбалажног отпада. О тој теми разговараћемо са Слободаном Крстовићем, директором за одрживи развој у НАЛЕД-у.

Жена, са нешто мање од 45 година, удата са двоје деце, факултетски образована и са професионалним искуством- то био би профил предузетнице у Србији, према једној скорашњој студији о женском прдузетништву. У бизнису их је, објективо, далеко мање од мушкараца и пролазе трновит пут до успеха. Управо са идејом да се подстакне женски бизнис и да се предузетнице што боље повежу, недавно је покренута дигитална платформа "Оснажене". Саговорница нам је ауторка, Индира Попадић.

Стартап "Ноxатест" једна је од две српске компаније које су победиле на недавно одржаном медјународном такмичењу иноватора. У категорији у којој су се надметали издвојили су се пројектом који развија панел за брзо откривање патогених бактерија код људи, животиња и у намирницама животињског порекла. О томе ћемо сазнати више од Марка Комлоша из "Noxatesta".

Уредник и водитељ Оливера Стајић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом