среда, 22.11.2023, 15:00 -> 16:37
Извор: Радио Београд 1
Аутор: Слободан Петровић
Председник Кипра Никос Христодулидис у посети Србији
Председник Републике Кипар Никос Христодулидис допутовао је у дводневну званичну посету Србији. На аеродрому "Никола Тесла" дочекао га је министар спољних послова Ивица Дачић. Он је навео да је уверен да ће ова посета додатно учврстити пријатељске односе и сарадњу две земље. Председника Кипра угостиће данас председник Александар Вучић. Церемонија свечаног дочека предвидјена је испред Палате Србија, после чега ће уследити састанак двојице председника. У оквиру посете планиран је пленарни састанак чланова делегација Србије и Републике Кипар, а после њега и изјаве за медије двојице председника.
Министарство спољних послова уручило је протестну ноту Амбасади Албаније, којом најоштрије осуђује неприхватљив чин паљења државне заставе Србије на централном градском тргу Скендербег у Тирани, 20. новембра. Како се наводи, Србија сматра да такви догађаји штете билатералним односима двеју земаља. Министарство очекује да ће надлежне институције Албаније учинити све што је у њиховој моћи да идентификују и процесуирају починиоце, као и да ће Албанија о томе дипломатским путем - у разумном року - обавестити институције Србије.
Израел и Хамас договорили су се о примирју у замену за пуштање дела талаца. Званичник Хамаса Муза Абу Мазрук изјавио је да привремено примирје с Израелом почиње сутра у 10 ујутру. Додао је да ће пуштени таоци бити страни држављани, али није разјаснио да ли исто важи за отете који поред страног, поседују и израелске пасоше. Израел тврди да
ће сви ослобођени бити држављани или резиденти те земље и да ће бити ослобођени сутра.
Сви радници Поште, који су у обустави рада од 24. октобра, од сутра се враћају на посао. Како су потврдили за РТС, већи део њих је почео да ради, након што је потписан споразум са Владом Србије, док се од сутра на посао враћају и преостали. Очекују да захтеви буду испуњени до краја месеца, а да ће у супротном поново ступити у обуставу рада.
Уредник и водитељ Слободан Петровић.
Уредници вести Ирена Јеловац и Ненад Селаковић.
Коментари