Читај ми!

Још један Међународни дан несталих обележавамо без адекватног закона

Дан када се сећамо свих оних чија судбина није позната обележава се 30.августа. Међународни дан несталих је прилика и да породице укажу да имају право да знају судбину својих најближих. Сваке године у свету расте број несталих. Србија је једина земља у региону која нема Закон о несталима. О томе за јутарњи програм говори Ружа Петровић из Црвеног крста Србије.

Расте број заражених грозницом западног Нила и оболели су регистровани у готово свим окрузима у нашој земљи. Већа учесталост оболевања је код особа мушког пола. Већина до сада регистрованих случајева има неки од облика неуроинвазивне форме болести (менингитис или енцефалитис) и налазе се на болничком лечењу. Овога јутра више информација очекујемо из Института Батут.

Иако се летња туристичка сезона ближи крају, за камперски туризам траје до почетка новембра. Тај вид туризма је све популарнији, развија се и код нас јер смо на доброј географској позицији, успутна станица ка дестинацијама на мору. Колика је посећеност у ауто-кампу код Врања
проверавала је Даница Мирић.

Промена времена које стиже у Србију донеће обилне падавине и пораст нивоа река. Од хидролога Дејана Владиковића сазнаћемо на којим рекама је најкритичније.

У питању јутра говоримо о социјално гарантованим пензијама. Предлог је да жене са 63 и мушкарци са навршених 65 година, који нису остварили право на пензију, добијају месечно 100 евра.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом