Читај ми!

Шта радити са кућним љубимцем кад кренемо на пут?

Мониторинг медија у Србији показао је да у њима, кад је реч о спољној политици, преовладава антизападно расположење. Извештавање о рату у Украјини је, у односу на ранији период, избалансирано. Ставови грађана се у највећој мери поклапају са односом медија према одређеним темама, а више детаља из истраживања које је реализовала организације "Нови трећи пут" сазнаћемо у разговору са програмским директором, Димитријем Милићем.

Свако треће домаћинство у Србији има пса. Сезона је годишњих одмора и дилема шта радити са кућним љубимцем. Може ли он са нама, како ћемо се провести ако одемо у иностранство, а шта ако летовање планирамо у Србији? Колико пажње се поклања "пет френдли" туризму? О томе ћемо разговарати са Андреом Младин, представницом пројекта "Pet frendli advisor".

У неким деловима Србије било је чак 320 пута више комараца у односу на уобичајене нивое и „нашу границу толеранције“. Њихово присуство у толиком броју опасно је и због могућности преношења разних вирусних обољења на људе. Једно од новијих решења за смањење бројности овог агресивног инсекта јесте техника "стерилних комараца". Управо на томе ради тим стручњака Пољопривредног факултета у Новом Саду, а наша саговорница је професорка Александра Игњатовић Ћупина.

Уредник и водитељ Оливера Стајић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом