Читај ми!

Нереди у Француској, узроци и последице

У Француској је дошло до таласа нереда, након што је полиција у близини Париза упуцала 17-годишњака афричког порекла.То  је изазвало бес хиљада људи и насилне демонстрације. Ови протести на видело су изнели пораст расних тензија у Француској и  отворили питање неповерења у институције. Шта је труло у Француском систему и какве су могуће последице уколико се тамошње друштво не суочи са проблемима који су довели до ове ситуације. Одговоре ћемо потражити од историчарке, Александре Колаковић.

Годишње сваки становник Европске уније баци 11 килограма одеће, док се одевни предмети носе у просеку седам до осам пута. Скоро сваки трећи произведени комад никада се не прода. Одећа  се често баца на депоније или спаљује, јер је то јефтиније од рециклаже, али цена по животну средину је несагледива. Из тог разлога Европска унија усвојила је документ на основу ког би  било забрањено спаљивања непродате или враћене текстилне робе. Тим поводом, о  будућим еколошким стандардима у индустрији одеће и обуће, разговараћемо са професорком Технолошко-металуршког факултета, Мајом Радетић.

У емисији говоримо и о утицају шума на умањивање ефекта елементарних непогода. Према најновијим  подацима удео површина под шумама на територији наше земље стигао је до скоро 40 процената.

Од директорке Туристичке организације Сурдулица, Биљане Николић сазнаћемо шта су све припремили за овогодишњу манифестацију “Власинско лето”.

Уредник и водитељ Оливера Стајић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом