Да ли се и вама бела техника квари одмах по истеку гаранције?

Готово 2.000 истраживача из света технологије затражило је да лабораторије за истраживање вештачке интелигенције паузирају развој тих система на неко време . Покретањем програма ChatGPT-4 постало је јасно да ће вештачка интелигенција преобликовати друштво какво познајемо, па се појавио страх од тога ко ће и како контролисати те алате. Застој у развоју оваквих софтвера дао би времена да се установе заједнички безбедносни протоколи за њихову примену. О томе ћемо разговарати са професором Ненадом Филиповићем, руководиоцем Центра за биоинжењеринг у Крагујевцу.

Од мултипле склерозе у Србији болује око девет хиљада људи. Болест се најчешће јавља између 20. и 40. године живота, а два пута чешће погађа жене од мушкараца. У Србији је, на срећу, последњих година постигнут велики напредак у лечењу тих пацијената. Пре неколико дана обележена је трогодишња сарадња компанија Хемофарм и Роше у производњи иновативог лека који се користи у терапији оболелих. То је повод да нам гошћа буде председница Друштва мултипле склерозе Србије, Весна Савић.

Европски парламент недавно је изгласао директиву о забрани уграђених кварова. Реч је о појави да се бела техника и други уређаји покваре одмах по истеку гаранције. Таквој пракси би могао доћи крај током овог месеца када се очекује усвајање директиве. Потрошачи у Србији надају се да ће то правило бити примењено и на домаћем тржишту. Саговорник нам је Јован Ристић из Удружења за заштиту потрошача „Ефектива“.

Уредник и водитељ Оливера Стајић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом