Одржан протест Срба код Звечана

У Рудару код Крста одржан је миран протест Срба, уз поруку да им нико не може одузети Косово и Метохију, јер је оно срце Србије. Срби су се у великом броју окупили да би изразили протест због понашања приштинских власти и тражили правду за ухапшене сународнике. Син недавно ухапшеног Дејана Пантића, Предраг, позвао је све који имају утицај у међународној заједници да подигну свој глас против кршења основних људских права и да утичу да његов отац буде пуштен на слободу. Председник Српске листе Горан Ракић поручио је да наш народ на Космету жели мир и слободу. Поновио је захтев да се ослободе неосновано ухапшени Срби, као и да се повуку сви тајни спискови за нова хапшења.

У Украјини, ракетни напади Руса на град Торске у Доњецкој регији. Има жртава, преносе светски медији. Украјинске снаге напале су град Доњецк. Рањен је бивши потпредседник руске владе Дмитриј Рогозин. Изјавио је да је рањен у леђа и да му је гелер прошао центиметар од кичме. Медији преносе да је рањен и председник Владе Доњецке Народне Републике Виталиј Коценко.

У посети Вашингтону је председник Украјине Володимир Зеленски. Током разговора са америчким председником Џозефом Бајденом, договорена је додатна војна помоћ Кијеву од 1,8 милијарди долара, и одбрамбени ракетни систем "патриот".

Влада Србије предложила је парламенту да се финансирање јавних сервиса кроз таксу продужи за још годину дана, као и да се за две године одложи расписивање јавног конкурса за заснивање радног односа државних службеника на одређено време, изјавио је министар државне управе и локалне самоуправе Александар Мартиновић. Он је у Парламенту нагласио да јавни сервиси обављају делатности од јавног интерса и да не могу сами да обезбеде довољно прихода јер нису комерцијалне телевизије. Када је реч о измени Закона о државним службеницима, објаснио је да би, у случају да се рок не продужи, од 1. јануара велики број државних службеника у судству, односно Министарству финансија, остао без посла, јер би се захтевало расписивање конкурса.

Уредник и водитељ: Слободан Петровић

Уредници вести: Владимир Михајловић и Марица Сердар


Новости дана Новости дана

Autor:
Радио Београд 1

“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом