"5 до 12 за једнократну пластику"

Еколошки активисти, цивилне организације и стручњаци заједно са рециклерима ПЕТ флаша и произвођачима пластичних кеса покренули су иницијативу за смањење загађења пластиком – траже забрану оксодеградабилних пластичних кеса и увођење депозитног система за амбалажу.

На панел дискусији под симболичним називом "5 до 12 за једнократну пластику" Центар за унапређење животне средине представио је Документ о ставу, израђен на основу ставова грађана у оквиру истраживања и спроведених консултација у којима су учествовали кључни актери - стручњаци, еколошки активисти, цивилне организације, али и представници Привредне коморе Србије, трговинских ланаца, произвођача амбалаже и рециклера. О овом документу и потенцијалним решењима проблема које ствара употреба једнократне пластике овог јутра разговорамо са Владаном Шћекићем, програмским директором Центра за унапређење животне средине.

Решавање проблема који настаје употребом једнократне пластике биће и тема нашег питања јутра.

Последњих месеци у главном граду, али и осталим већим градовима у Србији приметан је већи број странаца. Најзаступљенији су Руси и Кинези, потом Индијци, мигранти са Блиског истока. Многи ће се неко време задржати у нашој замљи. И док се данас подразумева да сви знају енглески језик, или барем да знају по коју фразу, учење српског може да зазвучи као чиста егзотика. Овог јутра проверавамо да ли странци сада више уче српски језик.

Аутор и водитељ Игор Обрачевић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом