Читај ми!

Хитно потребан закон о Хитној помоћи!

Србија је једина земља у региону која нема ни закон ни уредбу којом би се детаљно уредила област хитне медицинске помоћи и прехоспиталног збрињавања. Последица тога је да, од града до града, Хитна помоћ различито реагује на позиве грађана. Због тога је група лекара и запослених у службама хитне помоћи сачинила предлог Закона, који је представљен пре неколико дана. Тим поводом гост нам је Дејан Зејнула , један од иницијатора и оснивач покрета „Право на живот – Мери”.

Колико год мислимо да је савремено друштво развијено и цивилизацијски напредно, милиони људи у свету тренутно су жртве новог облика ропства - сексуалне експлоатације, принудног рада и најгорих облика дечјег рада. Европски дан борбе против трговине људима прилика је да говоримо о томе и скренемо пажњу на чињеницу да се то дешава свуда око нас, да научимо да препознамо проблем и како да на њега реагујемо. Саговорница нам је Милица Глишић из НВО Атина.

Пандемија, а потом и рат у Украјини бацили су у други план проблем избеглица. Ових дана примећено је да њихов број поново расте. У Србији се удвостручио у односу на прошлу годину, када их је регистровано око 43.000. Наговештава ли то поновни велики талас? Је ли Србија спремна и шта се од ње очекује с обзиром да је на једној од главних мигрантских рута. О томе ћемо разговарати са директором Центра за заштиту и помоћ тражиоцима азила, Радошем Ђуровићем.

Уредник и водитељ Оливера Стајић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом