Читај ми!

Да ли знамо ко нам чува децу?

Страни држављани српског порекла који су рођени у дијаспори или су због одређених животних околности отишли из земље и одрекли се нашег држављанства, кроз програм "Карта Сербика" могу да добију боравишну дозволу у Србији на годину дана и да аплицирају за држављанство. Које још подстицаје и олакшице доноси „Карта Сербика“? Како држава комуницира са људима који желе да се врате и чиме их мотивише да се одлуче на тај корак, разговарамо са Иваном Бркљачом, директором Организације „Тачка повратка“.

Коме поверавамо децу на чување? Каквим прописима је дефинисано ко би могао да ради као дадиља? Које све ризике са собом носи ангажовање особа преко интернета и да ли би се родитељи одлучивали на такав вид услуге да је систем боље организован? Зашто се у „сивој зони" понекад нађу и дечје играонице и школице где су такође забележени немили догађаји? То су нека од питања за Бојану Селаковић из Грађанске иницијативе, стручну сарадницу Удружења
„Родитељ".

Да ли је Јапан пример да Запад и на Далеком Истоку има своје савезнике у осуди Русије због инвазије на Украјину? Колико су односи између две земље додатно захладнели одлуком Токија да уведе санкције? Како су догађаји на Тајвану променили реторику међу државама на Пацифику? Зашто су безбедност и стабилност Тајванског мореуза битни за земљу излазећег сунца али и за остатак света, чућете од Иље Мусулина, дугогодишњег дописника РТС-а из Јапана.

Уредник и водитељ Дијана Иванов Кадић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом