Читај ми!

Где завршавају огромне количине отпада?

Један од највећих еколошких проблема у нашој земљи је неадекватно управљање отпадом. Само 11 општина има изграђене санитарне депоније и на њима заврши тек петина отпада. Дивљих је неколико хиљада. Када отпад није збринут на одговарајући начин он постаје опасност за животну средину. Тога, нарочито, постајемо свесни у топлим периодима у каквом смо ових дана. Убрзано разлагање отпада емитује бројне токсичне супстанце, а изузетно је велики ризик и од пожара. О томе ћемо разговарати са професором Хемијског факултета, др Константином Илијевићем.

Скоро два месеца у функцији је интернет портал посредством којег се могу детектовати и пратити пожари на пољопривредним подручјима у Србији. То су углавном паљевине жетвених остатака, а на овим високим температурама врло су опасне јер лако могу да се претворе у пожаре огромних размера. Како функционише и какав је досадашњи ефекат сазнаћемо од једног од креатора портала "дим.рс", Гордана Мимића из Института Биосенс.

Први хитац у Великом рату испаљен је 28. јула 1914. године, са брода који се тада звао "Бодрог", а данас "Сава". Усидрен је испод Бранковог моста и претворен у музеј. У емисији ћемо чути репортажу о овом пловилу и причу која га прати.

Уредник и водитељ Оливера Стајић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом