Читај ми!

Саобраћајна несрећа код Ражња

У саобраћајној несрећи у којој је јутрос код Ражња тешко повређен председник Социјалдемократске партије Србије Расим Љајић, погинуо је возач аутомобила Бранко Гогић, потврђено је Тањугу. Гогић је био близак Љајићев сарадник, председник Извршног одбора странке и директор Јавног предузећа "Емисиона техника и везе". Љаљић је задобио тешке повреде грудног коша, али је ван животне опасности и налази се у Клиничком центру Ниш. Несрећа се догодила јутрос око 9 часова на ауто-путу Београд-Ниш.

Настављају се борбе у Украјини. Генералштаб Оружаних снага Украјине саопштава да руске трупе покушавају да пробију одбрану украјинске војске близу Изјума и успоставе контролу над Маријупољем. Руски хеликоптери уништили су конвој украјинских оклопних возила и системе противваздушне обране. На минобацачком удару из Украјине ноћас је био гранични прелаз у руском региону Курск. Украјинске снаге гранатирале су Золот и Јеленовку. За данас је договорено девет хуманитарних коридора.

Гаспром нормално наставља да испоручује руски гас у Европу преко украјинске територије. То је изјавио портпарол руске компаније Сергеј Купријанов који каже да се гас испоручује у складу са захтевима европских потрошача, односно 79,6 милиона кубних метара. Купријанов каже да је то мање од количине предвиђене дугорочном резервацијом која износи 109, 5 милиона кубних метара дневно. Од јуче је наручено 78,3 милиона кубних метара гаса, преноси ТАСС.

У Француској се одржава први круг председничких избора. У трци је 12 кандидата. Фаворит је актуелни председник Емануел Макрон, али се његова предност претходних дана смањила у корист кандидаткиње крајње деснице Марин ле Пен. До подне је излазност била око 25,5 одсто.


Уредник и водитељ: Слободан Петровић

Уредници вести: Владимир Михајловић и Марица Сердар

Новости дана Новости дана

Autor:
Радио Београд 1

“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом