Читај ми!

Сукоб у Украјини - страх од нуклеарне катастрофе

Да ли је свет изложен нуклеарној опасности? То је једно од најчешћих питања које се поставља од почетка сукоба у Украјини, а страх се подгрева готово свакодневним информацијама о нападима на тамошње атомске електране. Лебди и стрепња од могућег активирања нуклеарног оружја. Какви су потенцијални ризици и ођеци све гласнијих захтева да се забрани његова употреба? Одговоре тражимо од Слободана Бубњевића, физичара и научног новинара.

Већ годину дана у Европској унији важи ново енергетско обележавање кућних апарата. Циљ је да се квалитетним и енергетски ефикасним уређајима уштеди струја у домаћинствима, а самим тим и смање рачуни и емисија угљен-диоксида. Примена нових ознака почела је и код нас, али многи потрошачи нису сасвим сигурни шта значе и на шта да обрате пажњу. То је разлог да нам саговорник буде Мирко Ђапић, вођа пројекта ЕУ за енергетску ефикасност и еко дизајн производа.

Савремени начин живота подразумева да све више времена проводимо испред рачунара и са мобилним телефонима. То је постало још учесталије током пандемије када смо практично помешали приватни и професионални живот. Једно од новијих истраживања показало је да је то оставило и последице по наше здравље, у првом реду на вид. До каквих проблема може да доведе дуг боравак пред мониторима и како да заштитимо своје очи, нека су од питања за офталмолога, др Невену Бјеловић.

Уредник и водитељ Оливера Стајић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом