Читај ми!

Украјинска криза у раљама геополитике

Талас омикрона прошао је свој врхунац. Иако је број заражених и даље висок, заражавање је у паду. Најризичнија група и даље су старији, али се показало да омикрон у значајној мери погађа и децу. У Универзитетској дечјој клиници дневно се прегледа и до 200 најмлађих. Какви су њихови симптоми, колико су озбиљни и како се лече деца, питамо Невену Јовичић, педијатра и пулмолога из клинике у Тиршовој.

Украјинска криза активирала је и глобалну дипломатију и оружане снаге Русије, Украјине и НАТО. На источним границама Русије већ неколико недеља присутно је стотинак хиљада војника. У Украјину стиже дипломатска, али и војна подршка са запада. Тензије не попуштају, али сви се надају да до рата неће доћи. О тренутној ситуацији на руско-украјинској граници и кризним областима у Донбасу, природи и пореклу спора и могућим решењима, за Магазин говори др Стеван Гајић са Института за европске студије.

Девојчице Милица и Јелена Станић устају у зору, пешаче до реке Лим, чамцем прелазе Потпећко језеро, ходају до магистрале, улазе у аутобус. Овај тешки триатлон је њихов свакодневни пут до школе. У селу Кучин, измедју Прибоја и Пријепоља, где живе Станићи, била је наша новинарска екипа.

Уредник и водитељ Ана Томашевић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом