Чега се одричемо зарад штедње?

Последње деценије, како показује статистика, многи су се одлучили за штедњу, уместо за трошење новца. Ове године штедња код нас је премашила 100 милијарди. Због опште неизвесности и пандемија је утицала да се више штеди, док петина грађана каже да се негативно одразила на личне финансије. У последњих годину дана штедели смо у просеку 5668 динара, чак 1500 више него лане. Да ли смо се због штедње одрекли неких задовољстава, за јутарњи програм говори Душан Узелац са портала Каматица.

Ове седмице очекујемо нову седницу кризног штаба, после које ћемо сазнати да ли се уводе и нове мере. До тада, постојеће би требало да се поштују, али судећи према броју оболелих, изгледа смо се добро опустили. Лекари нас свакодневно извештавају о страшним стварима које се дешавају у болницама. Овога јутра говоримо о математичким прорачунима до када би овај талас могао да траје. Наш саговорник је професор Петар Кочовић, који са својим тимом од почетка пандемије математички прорачунава актуелне бројке, слаже их и даје прогнозе.

Док хватамо дан научићемо нешто и о старим сортама воћа, поврћа и житарица. Банку у којој се чувају ове семенке отворио је млади агроном Лараз Митровић.

У јутарњем програму очекују вас и приче о подели помоћи старима у бујановачком крају, као и програм БЕМУС-а који почиње данас.

Са вама је Николина Миљковић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом