Последице пандемије на наше друштвено биће

"Нема оне дружине да делимо ужине" - овај стих из песме Љубише Ршумовића "Ау што је школа згодна", извучен из контекста времена у ком је писан, осликава сегменте "нове нормалности" проузроковане корона вирусом. Ових дана нема дељења ужине, нема друга из клупе, нема загрљаја, нема дружења и контаката у некадашњем облику. Колико све то може да утиче на друштвеност као једну од главних особина људског бића и какве последице може да има на нас и на развој нових генерација? Анализира Далибор Петровић, социолог.

У току је израда нацрта Закона о криптовалутама. Шта су криптовалуте? Ко их може имати и како до њих доћи? Које су предности плаћања дигиталним новцем? А када би требало бити опрезан? Саговорник: Иван Јовановић из Одељења за управљање дигиталним каналима.

 

Музеј науке и технике својим поставкама и изложбама привлачи и подучава публику свих старосних доби. У току је изложба "Упознај електрохемију кроз београдску школу електрохемије", коју представља Иван Станић, кустос Музеја.

Не постоји део или кутак наше земље који чланови организације "Србија за младе" нису посетили бар једном. Неуморно обилазећи и истражујући лепоте Србије, наредног викенда крећу на еко регату Златарским језером. О томе, Давор Гаврановић.

Аутор и водитељ: Тања Зељковић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом