Лечење крвном плазмом све ближе званичној терапији

Више од 200 пацијената у Србији примило је терапију крвном плазмом. Оно што за сада знамо је да ова терапија даје резултат, али СЗО је још увек сматра експеримнталном. Ову тему је пре неки дан у фокус ставио и амерички председник , објавом да терапија крвном плазмом улази у званичан систем лечења КОВИД-а 19. Тим поводом саговорница нам је др Милица Јовичић из Института за трансфузију.

Економске последице пандемије ће нас, по свој прилици, тек сустизати. Свака врста помоћи је добродошла, а што се Србије тиче посебно је важна она која стиже од партнера из Европске уније. Већ годинама значајну подршку у разним секторима имамо кроз програме Европске инвестиционе банке. Да ли се ти пројекти настављају и какви су планови за наредни период- о томе ћемо разговарати са Дубравком Негре, шефицом регионалног представништва ЕИБ за Западни Балкан.

Процењује се да ће се после првог удара економске кризе најпре опоравити тржиште егзистенцијалних производа. Којом динамиком оживљава можемо да закључујемо по ценама основних пољопривредних производа. Више информација о томе даће нам директор Продуктне берзе у Новом Саду, Милош Јањић.

Уредник и водитељ Оливера Стајић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом