У Србији на снази предизборна тишина

У Србији је на снази предизборна тишина. Трајаће до затварања бирачких места на републичким, покрајинским и локалним изборима у недељу, 21. јуна у 20 часова. На парламентарним изборима учествоваће 21 изборна листа. Право гласа има 6 милиона 583 хиљаде 665 грађана Србије, који ће своје бирачко право моћи да искористе на 8 хиљада 385 бирачких места. Изборе ће пратити 3 хиљаде 341 домаћи посматрач и 111 страних посматрача.

Новости дана Новости дана

Autor:
Радио Београд 1

“Новости дана”, централна информативна емисија Првог програма Радио Београда емитује се од јесени 1958. године. Још од тада, представља релевантан и свеобухватан преглед најважнијих информација и догађаја из земље и света. [ детаљније ]

Имунолог Срђа Јанковић изјавио је да пораст броја заражених вирусом корона у нашој земљи у протекла два дана јесте разлог за забринутост, али да је ситуација и даље под контролом, те напоменуо да је сада важно да поштујемо препоруке о ношењу маски и држању дистанце како се тај број не би даље повећавао. Јанковић је  нагласио да је сада циљ смањити број новозаражених јер међу њима, како каже, увек има пацијената који могу да развију тешку клиничку слику и заврше на респиратору.

У свету је вирусом корона заражено више од 8 и по милиона људи, а преминуло око 460 хиљада. Најтежа ситуација је у Сједињеним Америчким Државама и Бразилу које имају највишеинфицираних Ковидом-19. У Русији је, трећи дан заредом, мање од 8 хиљада позитивних на вирус. Турска за викенд уводи полицијски сат у три највећа града.

Решења комбинованог теста са мале матуре појавила су се јутрос на друштвеним мрежама, а како наводи министар просвете Младен Шарчевић, о свему је обавештена полиција. Сумња се да је решења усликао ученик у Основној школи "Братство" из Новог Пазара. Министар наводи да он сумња да су умешани и наставници. Истрага је у току.

Републички геодетски завод саопштио је да су сви грађани, који су у периоду од шездесетих до деведесетих година прошлог века купили станове од бивших стамбених задруга, добили равноправан статус као и њихове комшије, што до сада није био случај, и моћи ће да укњиже своје непокретности. Како наводи Републички геодетски завод, на тај начин се решава вишедеценијски проблем, а предвиђа се да ће вредност њихових станова на тржишту расти и до 30 одсто.

Уредник и водитељ Мирослав Војводић.

Уредници вести  Ирена Јеловац и Ненад Селаковић.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом