Шта нам је епидемија показала?

Почетак краја епидемије у Србији по мишљењу стручњака значи да живот мора да се врати у нормалу, али уз најмањи могући ризик од заразе. У обраћању посланицима републичког парламента, на првој седници у ванредном стању, премијерка Ана Брнабић је истакла да Србија има најмању стопу смртности у поређењу са другим земљама у овом делу Европе.

Шта нам је епидемија код нас и у свету показала? Зашто човечанство није завршило борбу са заразним и хроничним  болестима? На чему ће бити фокус медицине у наредним годинама ? Саговорник емисије је професор Небојша Лалић, декан Медицинског факултета у Београду.

Међу првима, немедицинске последице епидемије осетили су привредници. Неки од њих реаговали су отпуштањем радника. Колики број људи је остао без посла а колико се вратило захваљујући економским мерама Владе? Какве промене се виде на тржишту рада у време ванредног стања? За којим радним местима ће се указивати потреба услед релаксирања мера и постепеног враћања у нормалан живот? - питаћемо Зорана Мартиновића, директора Националне службе за запошљавање.

Уредник емисије је Оливера Симић Милошевић.

У средишту пажње У средишту пажње

Autor:
Редакција магазинског програма

Свакога радног дана емисија "У средишту пажње" доноси интервју са нашим најбољим аналитичарима и коментаторима, политичарима и експертима, друштвеним иноваторима и другим познатим личностима, или личностима које ће убрзо постати познате. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом