Ноћни програм - Путовање до угла

Наша гошћа је Јелена Павићевић, теоретичарка уметности, ауторка концепта и кустоскиња изложбе "Уметност као рокенрол - рокенрол као уметност", отворене од 4. до 14. јуна 2018. у Установи културе Пароброд.

"Рокенрол, као музички жанр, настао је педесетих година XX века у Америци. Кореспонденцијом кантрија, блуза и соула, јавио се као последица опозиционе и нетрадиционалне шеме и утицао на културни и друштвени развој у музици и уметности.
(...)

Мултимедијална изложба 'Уметност као рокенрол - рокенрол као уметност' има за циљ да представи рок музику као културни феномен који је радикализовао везу са ликовном уметношћу и на тај начин спровео кохерентну релацију између визуелне и музичке уметничке форме.
(...)

На изложби учествују уметници који су кроз различите ликовне технике представили свој доживљај и став према рок музици. Дакле, приказани су појединачни радови, стратегије изражавања, тумачења, сензације изведене традиционалним ликовним техникама или у виду видео рада, анимације, догађаја - спектакла - као уметничког дела. Кроз артмиx спроведена је постмодернистичка пракса која апроприра елементе других уметничких жанрова." (из каталога изложбе - текст Јелене Павићевић)

Поставка обухвата радове уметника Косте Бунушевца, Златка Цветковића, Растка Ћирића, Уроша Ђурића, Миомира Грујића Флеке, Стефана Катанића, Саше Михајловића, Александра Леке Младеновића, Владимира Перића Талента, Ненада Џонија Рацковића, Николе Радосављевића, Симониде Рајчевић, Милорада Миће Стајчића, Саше Стојановића, Југослава Влаховића, Јакше Влаховића, Анамарије Вартабедијан и Давида Вартабедијана.

Уредница и водитељка емисије: Хана Гадомски

Ноћни програм Ноћни програм

Autor:
Група аутора

Сваке ноћи, од поноћи до четири ујутру, са слушаоцима ће бити водитељи и гости у студију, а из ноћи у ноћ разликоваће се и концепт програма, тако да ће слушаоци моћи да изаберу ноћ која највише одговара њиховом укусу, било да желе да слушају оперу или их интересује технологија. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом