петак, 17.10.2014, 17:05 -> 12:14
У средишту пажње
Процењује се да у Србији живи више од 18. хиљада бескућника, а највише људи без адресе је у Београду. У скици за профил бескућника налази се мушкарац од 55 до 59 година, ниског образовања, незапослен или ангажован на слабо плаћеним пословима, често зависник од алкохола, дроге или коцке.

Autor:
Редакција магазинског програма
Свакога радног дана емисија "У средишту пажње" доноси интервју са нашим најбољим аналитичарима и коментаторима, политичарима и експертима, друштвеним иноваторима и другим познатим личностима, или личностима које ће убрзо постати познате. [ детаљније ]
Највећи број њих живи у шупама, баракама, приколицама, вагонима, подрумима, картонским и нехигијенским насељима, на улици, у парковима, под мостовима. У Београду постоји само једно прихватилиште, чији смештајни капацитети нису довољни, а посебан проблем настаје када време постане хладније и када се временске прилике погоршају.
Како помоћи људима који су из различитих разлога остали без крова над главом, да ли ико о њима брине?
Гости емисије су: Првослав Николић, директор Прихватилишта за стара и одрасла лица, Стана Будурић, психолог, Радмила Вићентијевић из Завода за информатику и статистику Београда и Мирјана Бобић, професорка Филозофског факултета и ауторка студије "Бескућници".
Телефони за укључења слушалаца су: 011 322 50 99 и 011 322 54 99.
Уредник и водитељ је Оливера Симић Милошевић.
Радио Београд 1, 17.05
Коментари