петак, 21.07.2017, 18:00 -> 12:19
Ars, Artifex
Од ове године Нишвил џез фестивал добија и своје позоришно издање, па ће већ од шестог августа Ниш проговорити на различитим језицима везаним за уметност.
Autor:
Београд 202
Ars, artifex најављује, прати, коментарише ars/уметност и artifex/уметника. Брзо, кратко, критички - да будете у току. Емисију уређује Александра Гловацки. [ детаљније ]
Током седам дана трајања овог театарског скупа, који се последња три дана преклапа са музичким делом фестивала, публика ће видети 14 представа у избору Маје Митић, селекторке и уметничке директорке Џез театарског фестивала Нишвил, која је гошћа данашње емисије. У Пули, на филмском фестивалу, налази се наша Соња Тодоровић Шегрт, која ће нам телефоном пренети своје утиске о овогодишњем програму, али и најавити прву овогодишњу премијеру Театра Улисес на Брионима, која се ради у копродукцији са Битеф театром. Реч је о представи о Мати Парлову, Пуљанину и некадашњем светском боксерском прваку и прваку Југославије, кога глуми Славко Штимац.
Кроз емисију води Александра Гловацки.
Коментари