Сваштара

Стање на медијској сцени Србије је већ годинама изузетно лоше, а новинарски професионализам на најнижим могућим гранама.

Таблоидно новинарство у потпуности је потиснуло објективни журнализам, а сваки покушај да се медијска сцена уреди до сада је пропао. Шта о томе кажу новоизабрани председници два наша највећа новинарска удружења: Владимир Радомировић, председник УНС-а и Славиша Лекић, председник НУНС-а. Како они оцењују ово стање, шта удружења могу да ураде и какве планове имају у борби за права новинара. Могу ли се окупити око заједничких интереса, превазићи разлике и деловати јединствено.

Пролећно сунце и шетња бришу депресију. Живимо прилично брзо и свакодневно смо изложени стресним ситуацијама а путем интернета нас бомбардују мноштвом информација. Највећи део дана проводимо у затвореним и загушљивим просторијама. Како бисмо сачували своје психофизичко здравље, неопходно је да што више слободног времена проводимо у природи и да искористимо Сунце које доприноси да се осећамо ведро и опуштено. Колико је времена довољно да проведемо у шетњи да бисмо били здрави, сазнаћемо од Весне Алексић. 

Гост спортске редакције је Бранко Падежанин, некадашњи рукометаш а данас тренер млађих категорија рукометног клуба Партизан. Припада генерацији која је увела Партизан у Прву лигу Југославије.

Девето издање највећег регионалног фестивала креативности "Миксер фестивала" биће одржано од 25. до 28. маја, на месту на коме је све и почело - у силосима некадашњег Житомлина на доњем Дорћолу, под слоганом "Миграције". Поново ће угостити велики број врхунских имена из области архитектуре и дизајна, урбаног развоја и планирања, стручњаке нових техонологија, ангажоване уметнике и музичаре из региона и света. Фестивал најављује Ратко Ракин.

У Галерији Природњачког музеја отворена је нова изложба „Метеорити, гласници Свемира", аутора Александра Луковића - кустоса минералога. Метеорити су део Природњачког музеја од његовог оснивања и у оквиру изложбе представљена је уникатна Збирка метеорита музеја. Публика има прилику да види неке од најпознатијих метеорита и уједно највреднијих и најстаријих експоната музеја: Сокобањски, Јелички и Димитровградски, који су у Музеј доспели заслугом великана наше науке, Јована Жујовића и Јосифа Панчића. Поред метеорита са подручја Србије, посетиоци ће имати прилику да се упознају и са метеоритима са светски познатих локација као што су: Кањон Диабло, Мудрабиља, Хенбери, Бјорбуле, Толука. О програму за 13. Европску Ноћ музеја и Природњачкој бајци, наша гласница Милица Ђилас разговара са Александром Луковићем, аутором изложбе.


Водитељ: Душица Мијатовић
Аутор и водитељ ''202 повода'': Слободан Игрутиновић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом