Устанак

Пролеће је у Србији, а датум тринаести у месецу. Идеално да се распитамо о томе, између осталог, како да са порастом дневних температура сачувамо од пожара куће али и природу, и да ли постоје СОС линије за жртве насиља на послу?

Цртица 202 овог јутра разбија страх од броја тринаест. Од тринаесте године, то је мој срећан број певали су рокери, а ми ћемо да причамо.

Минивал или - графити доносе духовите мисли слушалаца Облака у бермудама, а Хиљаду и један траг Данке Стојиљковић одвешће нас у стара времена када се ишло на панађуре или вашаре. Ту су се сретали момци са девојкама, куповале потрепштине и склапала пријатељства. Овога јутра присетићемо се Гордане Стојићевић и песме Сеоски вашар.

Ту су и актуелне информације или СТОП ТЕЛЕКС 202, затим Сервис 202, као и домаћа штампа из које ћемо издвојити један текст. Не заборављамо да прелистамо страну штампу.

Какво је време, а како на путевима, да ли динар мирује у односу на евро, каква је биопрогноза, питања су на која ћемо током јутра потражити одговоре. Тачне, наравно.

Лутајући репортер овога јутра је Петар Протић. Он ће прошетати до Добровољног ватрогасног друштва Звездара и тамо се распитати о томе како да се заштитимо од пожара у кући и природи, с обзиром на то да су нам стигле високе дневне температуре.

Слађана Савић, пронашла је одговор на питање слушатељке Љиљане Симић из Крушевца. Она пита да ли је могуће покренути, односно да ли постоји већ негде, СОС линија за жртве насиља на радном месту.

Квака Драгутина Роквића духовито наглашава: Знали смо и без науке да су мушкарци у Србији у љубави зависнији од жена јер зависност често оставља видљиве трагове, и траје дуго, и после одласка вољене особе у Сигурну кућу.

За сам крај емисије спремили смо Виц на блиц.

Ако желите нешто важно да нам саопштите за вас је резервисан телефон у студију 011-3249-202, или СМС број 064-0202-200 на који можете послати неку важну информацију по цени обичне поруке. Наша мејл адреса је program202@gmail.com

Очекујемо да на пронађете на Твитеру (@beograd202) и Фејсбуку (Radio Beograd 202) а онда нам се и на тај начин обратите.


Ми бележимо све што нам јавите, а објављујемо оно што је корисно за све који слушају Устанак 202.

Уредник и водитељ: Дејан Грујић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом