Читај ми!

Bivši policajci pravosnažno oslobođeni u slučaju "Potočari"

Apelacioni sud u Beogradu pravosnažno je oslobodio dvojicu bivših policajaca od optužbi za odavanje službene tajne u vezi sa njihovim aktivnostima prilikom posete tadašnjeg premijera Aleksandra Vučića Potočarima, u julu 2015. godine kada je bio napadnut.

Drugostepeni sud je potvrdio prvostepenu presudu kojom su Mladen Trbović i Milan Dumanović oslobođeni od optužbe za krivično delo odavanje službene tajne u produženom trajanju kao saizvršioci, objavljeno je na sajtu ovog suda.

Kako je utvrdio Apelacioni sud, pravilno je prvostepeni sud zaključio da u konkretnom slučaju nije dokazano da je došlo ili moglo doći do nastupanja štetnih posledica za službu, kao ni koji podaci predstavljaju službeni tajnu.

Dumanović i Trbović su se optužnicom teretili da su u izjavama medijima odali tajne podatke u vezi sa svojim radom u Potočarima.

Bili su uhapšeni 31. decembra 2016, a 7. februara 2017. godine su pušteni da se brane sa slobode. Detalji optužnice nisu javno saopšteni.

уторак, 13. мај 2025.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом