Požuri polako od Podgorice do Prištine

Do razmene ambasadora Crne Gore i Prištine može proći i godinu dana zbog "određenih razlika" u Podgorici, izjavio crnogorski ministar inostranih poslova.

Razmena ambasadora između Podgorice i privremenih institucija u Prištini je proces koji zahteva određeno vreme, smatra šef diplomatije Crne Gore Milan Roćen.

"Prvo treba doneti odluku o otvaranju ambasade, da li na rezidentnoj ili ne rezidentoj osnovi, onda ide proces odabira kandidata, pa procedura traženja agremana koja traje nekoliko meseci", rekao je Roćen za TV IN.

Objasnio je da i posle dobijanja agremana može da prođe šest meseci ili godinu dan dok ne bude upućen ambasador u jednu zemlju.

Ministar je, kako prenosi RTV Crne gore, rekao da veruje da će do tada biti rešeni pravni status i položaj crnogorske zajednice na Kosovu, na čemu posebno, podsetio je, insistira predsednik Crne Gore Filip Vujanović.

Roćen je ocenio da je uspostavljanje diplomatskih odnosa Crne Gore sa sa Prištinom legitiman odnos i da tu "nije bilo nikakvih nesporazuma ni kompromisa, što su neki priželjkivali".

Crnogorski šef diplomatije je, međutim, priznao da u državnom vrhu postoje određene razlike, ali da "sve ide svojim tokom, a vlada vodi spoljnu politiku".

"Nikakve svađe nije bilo, kao ni kompromisa, već samo razlike u gledanjima što se tiče tajminga i dinamike", naveo je Roćen.

Број коментара 32

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 01. јул 2025.
31° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом