Neredi zbog novog zakona u Nju Delhiju, sedmoro poginulo

Najmanje sedam osoba je poginulo, a oko 150 je povređeno u neredima koji su izbili u Nju Delhiju tokom protesta zbog novog zakona o državljanstvu, prenosi Rojters pozivajući se na policijske zvaničnike.

Sukobi su izbili između grupe demonstranata koji se zalažu za novi zakon i one koji se njemu protive.

Na ulice je izašlo više hiljada ljudi, a policija je upotrebila suzavac i dimne bombe, ali je imala problem da rastera okupljene koji su bacali kamenice.

"Sedam osoba je preminulo, uključujući jednog mlađeg vodnika policije Nju Delhija", rekao je policajac iz prestonice Indije Anil Mital.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 14. јул 2025.
30° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом