Читај ми!

Велика количина дроге пронађена у возилу македонског МУП-а, покушали да је прокријумчаре у Црну Гору

Више десетина килограма дроге пронађено је у возилу македонског Министарства унутрашњих послова које је покушало да уђе у Црну Гору, преносе македонски медији. Наводе и да су у возилу били високи званичници Министарства.

Дрога је пронађена у возилу које припада Сектору за борбу против организованог криминала македонског Министарства унутрашњих послова.

Црногорски цариници су на уласку у земљу зауставили возило, које је претходно без проблема прешло албанску границу, и пронашли велику количину наркотика.

Позивајући се на незваничне изворе из црногорске полиције, македонски медији преносе да су у возилу били високи званичници Министарства унутрашњих послова.

Није откривен њихов идентитет, а није познато ни да ли су ухапшени или депортовани.

Управа прихода и царина Црне Горе потврдила је у свом саопштењу да је у путничком моторном возилу македонских регистрација пронашла већу количину биљне супстанце за коју се сумња да је наркотик, али нису навели идентитет особа које су биле у возилу.

"Возило регистарских таблица Републике Северне Македоније кретало се из правца Албаније према Црној Гори, а супстанца, упакована у више појединачних паковања, пронађена је у скривеном бункеру на возилу", наведено је у званичном саопштењу.

Навели су да ће, у складу са протоколом о билатералној сарадњи, даљи поступак на утврђивању састава пронађене материје и њеног порекла, као и процесуирању предмета, спровести надлежни органи Републике Албаније.

Вредност заплењене дроге на малопродајном тржишту износи на стотине хиљада евра, преносе македонски медији.

субота, 27. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом