У Кантону Сарајево уводи се онлајн настава

У основним и средњим школама у Кантону Сарајево због коронавируса у наредних 15 дана редовна настава ће бити замењена онлајн наставом, саопштиле су власти тог кантона након вечерашње седнице.

Министар образовања у Кантону Сарајево Анис Кривић рекао је да ће се у настава у основним и средњим школама од сутра до 25. марта одржавати онлајн.

"У сврху реализације ове наставе формирани су стручни тимови, а у наредним данима ресорно министарство ће издати препоруке свим школама о раду. Ова настава ће се третирати као редовна настава и неће бити надокнаде часова. Продужени боравак у основним школама ће се наставити одвијати, али уз појачане хигијанске мјере. Такођер, све ваннаставне активности се обустављају", истакао је Кривић.

Министарство образовања Кантона Сарајево обезбедило је додатна средства за набавку средстава за хигијену и дезинфекцију у свим школским и предшколским установама.

Вртићи настављају са радом.

петак, 04. јул 2025.
32° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом