Читај ми!

Барикаде око Капитола, сви у приправности због могућих насилних протеста

Свих 50 америчких држава и дистрикт Колумбија су у приправности овог викенда због могућих насилних протеста противника инаугурације изабраног председника Џозефа Бајдена која ће бити одржана у среду.

Припадници Националне гарде из свих делова земље упућени су у Вашингтон како би обесхрабрили било какво могуће понављање насиља од 6. јануара када је приликом упада Трампових присталица у Конгрес настрадало пет особа.

Федерални истражни биро је упозорио да би у престоницама свих 50 држава могло да дође до марша наоружаних Трампових присталица, преноси Би-Би-Си.

Дуж улица америчке престонице Вашингтона постављене су барикаде и повећане су мере безбедности.

Очекује се да би нарочито данас могло да буде протеста, јер су Трампове присталице и десничари преко друштвених мрежа позвали на протесте 17. јануара и марш у Вашингтону на сам дан инаугурације.

недеља, 06. јул 2025.
31° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом