Експлозија аутомобила-бомбе у Истанбулу, десеторо повређених

У близини полицијске станице код аеродрома "Ататурк" у Истанбулу експлодирао је аутомобил-бомба при чему је најмање десет особа тешко повређено, наводи агенција Доган.

Гувернер провинције Васип Сахин рекао је да су сви повређени цивили и да полиција истражује ко би могао стајати иза напад у четврти Јенибосна, недалеко од аеродрома.

Како јавља Ројтерс, раније су такве нападе изводили курдски, левичарски и исламистички екстремисти

Телевизијска станица НТВ емитовала је снимке доласка служби хитне помоћи и припадника служби безбедности који су распоређени по целој области око аеродрома, преноси Ројтерс.

Турска је имала низ бомбашких напада предходних месеци за које су одговорни припадници Курдистанске радничке партије или борци Исламске државе.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом