Рађи обећала борбу против корупције и мафије у Риму

Новоизабрана градоначелница Рима Вирџинија Рађи, која данас преузима дужност, обећала је оштру борбу против мафије и корупције у италијанској престоници која је пред банкротом.

"Почећемо са смањењем великих свота новца које град расипа, а сматрамо да можемо да уштедимо око 1,2 милијарде евра сваке године. Тај новац мора да се троши рационалније и уложи у јавне услуге", рекла је Рађи у интервјуу за Јуроњуз, преноси АФП. 

Рађи, која је победила као кандидат популистичког Покрета пет звезда, рекла је да ће радити у интересу Рима и његових грађана те да исти приступ очекује и од премијера Матеа Ренција, али и других институција.

Осим финансијских проблема у престоници, нову градоначелницу очекује и борба против мафије и корупције.

На питање како намерава да искорени корупцију имајући у виду да су се појавили наводи о умешаности градских челника у организовани криминал, Рађи је обећала доследну примену закона у јавним набавкама.

Такође је најавила блиску сарадњу са Националном агенцијом за борбу против корупције која је недавно испитивала 1.500 уговора које је потписао град и пронашла да је 90 одсто њих урађено мимо процеса.

Након Париза и Мадрида, Рим је трећа европска престоница којом управља жена.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 10. мај 2025.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом