Притвор мушкарцу који је покушао да омета Прајд

Виши суд у Београду одредио је притвор до 30 дана Сими Реџеповићу који је данас ухапшен због изазивања инцидента током одржавања Параде поноса у Београду.

Сима Реџеповић се терети за кривично дело "припремање дела против уставног уређења и безбедности Србије".

Портпаролка Вишег суда Бојана Станковић прецизирала је за Танјуг да је судија за претходни поступак донео решење којим је одредио притвор до 30 дана према Реџеповићу због постојања особитих околности које указују да ће ометати поступак утицањем на сведоке, као и због оправдане бојазни да ће у кратком временском периоду поновити кривично дело.

"Против наведеног решења, Реџеповић и његов бранилац могу изјавити жалбу Кривичном ванпретресном већу у року од три дана од пријема решења", додала је Станковић.

Поводом овог случаја, полиција и тужилаштво се још нису огласили.

Реџеповић је од раније познат полицији због изазивања инцидената и више кривичних дела преваре и лажног пријављивања, а јавности је познат да се на скуповима појављује у униформи и обележјима Јединице за специјалне операције.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 16. април 2024.
25° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво