уторак, 16.06.2020, 09:55 -> 12:54
Извор: РТС
Бујични потоци однели путеве и оштетили аутомобиле у Трстенику
Јако невреме погодило је синоћ Трстеник и околину. Штаб за ванредне ситуације општине прогласио је ванредну ситуацију у појединим насељима.
Од јутрос се сагледавају штете од невремена праћеног великом количином падавина, које је синоћ задесило Трстеник и околину, па је у појединим деловима насеља, Штаб за ванредне ситуације општине прогласио ванредну ситуацију.
Бујични потоци разорили су пут у насељу Пејовац - Трстеник 2, где има и оштећених аутомобила, јавио је дописник РТС-а.
Излила се Оџачка река, а штете има и у неколико насељених места у Трстенику, Бељици,
Оџацима, Осаоници, Горњем Рибнику.
Јаки пљускови, праћени грмљавином, погодили су синоћ југозапад и југоисток Србије, као и југ Шумадије.
Краткотрајно невреме, током којег је у појединим подручјима пало и више од 50 милиметара кише, довело је до бујица и у деловима Чачка, Краљева и Ниша.
Коментари