У Петници додељене награде младим херојима знања

У Истраживачкој станици Петница додељене су награде победницима трећег по реду конкурса "Млади хероји", чији је циљ да се они представе јавности и промовишу како би постали инспирација, понос и узор за целе генерације.

Одабрано је петнаест младих хероја из укупно четири области: образовања/науке, предузетништва//креативних индустрија, културе/уметности и друштвеног активизма и сви они су понели признање за свој изузетан допринос друштву, улазнице за Егзит, курсеве за лични развој ХР центра Београд и поклон пакет издавачке куће "Вулкан".

Прваци у својим областима добили су и новчану награду од по 100.000 динара.

Сви добитници ће имати и заслужени медијски простор, а биће промовисани и кроз Егзитову плаформу, са циљем да се друштву пруже позитивни узори који ће бити инспирација младим људима, али и целокупној јавности.

"Садашњост и будућност друштва је одређена нашим односом према најбољим младим људима у земљи. Желимо да заједничком акцијом подржимо и скренемо пажњу на све оне који се неуморно труде да унапреде себе и своје окружење, и да кроз свој успех пошаљу поруку свима да је све могуће", изјавио је председник УО Егзитове фондације Иван Петровић.

Казао је и да му је посебно драго да је додела признања "Млади хероји" трећој генерацији добитника организована у Петници, која је највећи расадник младих талената у региону.

Снежана Лакићевић из НИС-а казала је да су млади људи који су данас награђени "наша будућност на делу" и да у потпуности осликавају овај слоган компаније НИС.

"Млади су потенцијал, стожер друштва и кључ напретка заједнице, али уколико су они уједно исправан пример и неопходан водич својој генерацији, онда су они истински хероји, на њих треба да се угледамо, њих треба да подржимо, њима да се поносимо", рекла је Лакићевићева.

Петнаест младих хероја

Најбољим студентима у области образовања и науке су уручене награде и то прва награда Вуку Радовићу, олимпијцу у области астрономије и физике, друга Стефану Шушњару, вишеструком државном прваку у физици, док је трећа награда додељена Андреју Кукурузару, студенту прве године факултета, који постиже изврсне резултате на међународним олимпијадама из хемије.

Награде су добили и дипломци у истој категорији и то: првопласирани Филип Бошковић, добитник најпрестижније студентске награде на свету за достигнућа у молекуларној биологији, Вања Шарковић, докторандкиња астрономије Универзитета у Лајдену, као и Андреа Николић, награђивана студенткиња права, која ће школовање наставити на Кембриџу.

Прву награду у области друштвеног активизма добила је Милица Кнежевић, која различитим акцијама подстиче и мења окружење за себе и за друге особе са инвалидитетом, другу Тамара Којић, иницијаторка пројеката "Километар косе" и "Рок камп за девојчице", док је трећу награду добио Марко Јозић, један од оснивача удружења "Ново културно насеље".

Млади хероји предузетништва су Бранислав Јовановић, оснивач бренда домаћих сухомеснатих производа "BUT&CO", Владимир Станковић, оснивач платформе "Пет гардс", првог пројекта на Балкану намењеног чувању кућних љубимаца, и Игор Граић, који је направио прву друштвену мрежу за љубав на свету.

Награде за културу и уметност припале су Андреју Јосифовском Пијанисти, који промовише уличну уметност и муралима улепшава градове у Србији, Уни Станић, студенткињи Мастер студија виолине у Бечу и виртуозној уметници, и Стефану Жарићу, награђиваном историчару уметности, који се бави проучавањем модног наслеђа Србије.

Специјално признање додељено је Математичкој гимназији у Београду, чији ђаци деценијама постижу сјајне резултате у области математике, природних наука и информатике.

Конкурс је реализовала Егзитова фондација у сарадњи са НИС-ом уз подршку Радио-телевизије Србије, компаније "Рингијер", ХР центра Београд и издавачке куће "Вулкан".

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 21. септембар 2024.
24° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи