Читај ми!

Брнабић: Србија под највећим притисцима од 1999. године

Премијерка Србије Ана Брнабић изјавила је да се Србија суочава са највећим притицима до сада, што је, како је навела, реакција на обраћање председника Србије Александра Вучића на Генералној скупштини УН у Њујорку.

Брнабић је за ТВ Пинк рекла да тренутно Србија трпи највеће притиске од 1999. године, који су изазвани председниковим говором, у којем је, каже, без претераних емоција "сасуо" истину у лице великим силама.

Брнабић је казала да су притисци појачани и због потписивања плана консултација између министарства спољних послова Србије и Русије, наводећи да су негативне реакције због тог документа непотребне, јер он није правно обавезујући и да се он потписује уназад већ 26 година.

"Да га је ико од ових што критикују и нападају Србију и најављују декларације против наше земље погледао, видео би да за разлику од сличних планова, у овом се не спомиње безбедносни аспект, нити консултације око било какве војне сарадње", навела је Брнабић.

Додала је да је несразмерно бурна реакција у односу на значење плана консултација показатељ да је тражен начин да се реагује на говор Вучића у Њујорку, јер, каже, одређене велике силе нису могле да поднесу истину коју је изнео председник.

"Покушала сам и данас да разговарам са званичницима ЕУ, ту не постоји никакав простор за разговор, они нас не чују, то су бруталне уцене, претње", навела је Брнабић.

Навела је да због притисака које трпи Србија постоји много политичара у СНС и чланова у Влади који желе да држава промени своју политику како би притисци нестали, а да председник жели да водимо самосталну спољну политику колико год тешко било.

"Једно од основних начела СНС је да Србија води самосталну спољну политику", казала је Брнабић.

субота, 04. мај 2024.
16° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво