Амбасада САД реаговала на Дачићев потпис на америчкој новчаници

Амбасада САД у Београду реаговала је на потез српског министра спољних послова који се прикључио интернет изазову и ћирилицом потписао на америчкој новчаници.

Америчка амабасада реаговала је на поступак шефа дипломатије Ивице Дачића који се прикључио иницијативи са интернета и на новчаници од 100 америчких долара ћирилицом написао "Косово је Србија" и потписао се.

"Уместо што уништава новчаницу са ликом великог америчког научника и државника Бенџамина Френклина, министар Дачић би можда могао да размисли о Френклиновој изјави: "Буди у рату са својим пороцима, у миру са својим суседима'", наводе у амбасади САД у Београду.  

Број коментара 21

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 25. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом