Čitaj mi!

Simon Bajls odustala od višeboja, Cicipas eliminisan, ragbisti Fidžija odbranili zlato iz Rija

Dan peti na Olimpijskim igrama u Tokiju biće i više nego uzbudljiv. Finale takmičenja u basketu, nastavak u muškoj košarci, tenisu, rukometu, ali i u pojedinačnim disciplinama poput džudoa, plivanja, streljaštva. Prenosi su na RTS-ovim programima.

Košarka, Francuzi ubedljivi protiv Češke

Reprezentacija Francuske ubedljivo je savladala Češku - 97:77.

Furnije je ubacio 21 poen, a De Kolo je dodao 17.

Jan Veseli je bio najefikasniji u poraženom timu sa 19 poena. 

http://www.fiba.basketball/

Letoncima zlato u basketu

Iako su Rusi ponovo igrali odlično, ipak nisu izdržali do kraja u finalnom duelu protiv Letonije, koja na kraju dolazi do pobede od 21:18 i najsajnijeg odličja.

Još jedno zlato za domaćina

Daiki Hašimoto kompletira aposlutnu pobedu Japana u gimnastici u muškoj konkurenciji. Ovoj devetnaestogodišnji momak slavio je pobedu ispred Kineza Ksjao Rutenga i Rusa Nikite Nagornog.

Amerikanke najbolje u basketu

Ženska reprezentacija SAD osvojila je zlatnu medalju u basketu 3x3, pošto je u finalu savladala Ruski olimpijski komitet sa 18:15.

Bronzana medalja pripada Kineskinjama, koje su savladale Francusku sa 16:14. 

Basket 3x3 - Bronza za Kineskinje

Kineske basketašice osvojile su bronzanu medalju na Igrama u Tokiju, pošti su u meču za treće mesto bile bolje od Francuske 16:14.

Džudo - Gruzinu Bekauriju zlatna medalja

Gruzijski džudista Laša Bekauri osvojio je zlato u kategoriji do 90 kilograma, savladavši vazarijem u finalu Nemca Eduarda Tripela.

To je kategorija u kojoj se takmičio Nemanja Majdov. 

Još jedno zlato za Japan u džudou

Arai Čizuru je nastavila sjajan niz domaćina osvojivši žensko zlato u kategoriji do 70 kilograma protiv Austrijanke Mihaele Polres.

Bronzu su ”podelile” ruskinja Madina Taimazova i Sane van Dajk iz Holandije.

Olimpijski rekord Eme Mekijon

Australijanka plivačica Ema Mekijon oborila je olimčijki rekord u trci na 100 metara slobodnim stilom, pošto je u kvalifikacijama isplivala 52.13.

Gimnastika - počelo takmičenje u muškom višeboju

Počelo je takmičenje u mupkom višeboju na Olimpijskim igrama u Tokiju. Glavni favoriti za medalje su ruski takmičari Nagorni i Dalalojan, kao i osvajači timskog srebra i bronze, takmičari iz Japana i Koreje.

Australija bolja od Italije u košarci

"Kenguri" posle prve dve utakmice u grupi B imaju maksimalan učinak. 

Nakon ubedljivog trijumfa nad Argentinom, Australija je u neizvesnoj utakmici savladala Italiju (86:83) i preuzela prvo mesto na tabeli grupe. 

Fidži gospodari ragbijem

Reprezentacija Fidžija odbranila je zlatnu medalju u ragbiju osvojenu 2016. u Riju, pošto je u ovogodišnjem finalu u ragbiju 7 savladala selekciju Novog Zelanda sa 27:12.

Bronzu su osvojili Argentinci, savladavši Veliku Britaniju.

Tenis – poznate polufinalistkinje ženskog turnira

U polufinalu ženskog turnira na Igrama u Tokiju sastaće se Benčićeva i Ribakina, odnosno Svitolina i Vondrušova.

Polufinalni mečevi na programu su u četvrtak.

Tenis – poznati svi učesnici četvrtfinala muškog turnira

U četvrtfinalu olimpijskog teniskog turnira u muškoj konkurenciji sastaće se:

Đoković – Nišikori

Zverev – Šardi

Hačanov – Umber

Karenjo-Busta – Medvedev

Sve borbe za polufinale na programu su u četvrtak.

Basket 3x3 – Amerikanke u finalu

Ženska američka reprezentacija u basketu plasirala se u finale olimpijskog turnira, pošto je savladala Francusku sa 18:16.

U drugom polufinalu sastaju se Rusija i Kina.

Primož Roglič doneo zlato Sloveniji

Slovenac Primož Roglič pobedio je u biciklističkoj trci na štopericu na Olimpijskim igrama u Riju, završivši ispred Holanđanina Dumulana i Australijanca Denisa.
olympics.com/tokyo-2020

Aleks Zverev u četvrtfinalu

Nemac Aleksander Zverev plasirao se u četvrtfinale olimpijskog turnira, pošto je sa 2:0 u setovima savladao Gruzina Nikoloza Basilašvilija sa 6:4, 7:6.

Nemac će se za plasman u polufinale boriti sa Žeremijem Šardijem, koji je sa 2:1 savladao Britanca Broudija.

Zverev se nalazi u Novakovom delu žreba, gde Nišikori čeka boljeg iz duela Đoković – Fokina. 

Zlato za Kineze u sinhronim skokovima u vodu

Kinezi Zongjuan Vang i Ziji Šije osvojili su zlatnu olimpijsku medalju u sinhronim skokovima u vodu sa skakaonice od tri metra.

Drugo mesto zauzeli su Amerikanci, dok je bronza pripala Nemcima. 

Toplotni udar Badose, Medvedev pita ko će biti kriv ako umre

Zbog ogromne vlažnosti vazduha, koja danas u Tokiju iznosi 72 odsto, i temperature iznad 30 stepeni, teniseri imaju velike teškoće, a španska teniserka Paula Badosa doživela je toplotni udar tokom meča protiv Markete Vondrušove.

Umber eliminisao Cicipasa

Grčki teniser Stefanos Cicipas eliminisan je sa olimpijskog turnira, pošto ga je u tri seta savladao Francuz Igo Umber – 2:6, 7:6, 6:2.

Cicipas je bio treći nosilac, a Umber će u četvrtfinalu igrati protiv Rusa Karena Hačanova, koji se sa 2:1 savladao Dijega Švarcmana.

Simon Bajls se povukla i sa individualnog takmičenja

Samo dan pošto se povukla sa finala ekipnog takmičenja, najbolja svetska gimnastičarka Simon Bajls neće učestvovati ni na individualnom takmičenju na svim spravama u četvrtak.

Američki tim izdao je saopštenje da nastavlja da prati zdravstveno stanje svoje gimnastičarke, kao i da još nije poznato da li će Simon uopšte učestvovati na predstojećim takmičenjima u Tokiju.

Bajlsova se juče povukla sa takmičenja, a kasnije je izjavila da ima mentalne teskobe

Iran osetio snagu američkih košarkaša

Američka košarkaška reprezentacija ostvarila je prvu pobedu na Igrama u Tokiju, pošto je sa 120:66 pregazila selekciju Irana.

Lilard najefikasniji sa 21 poenom (sedam trojki), pratili ga Buker, Tejtum i Levin.

Čilić i Dodig bolji od Marija i Solzberija

Endi Mari završio je učešće na Igrama u Tokiju, pošto je u paru sa Džoom Solzberijem poražen u dublu od hrvatske kombinacije Čilić/Dodig.

Mari je dvostruki olimpijski šampion, a u Tokiju je odustao od sinl konkurencije iz zdravstvenih razloga, da bi se posvetio takmičenju u dublu.

Čilić i Dodig će u polufinalu igrati protiv novozelandske kombinacije Danijeli/Venus.

Na Igrama 16 novozaraženih, ali niko od sportista

Organizatori Olimpijskih igara u Tokiju danas su prijavili 16 novih slučajeva koronavirusa povezanih sa tom manifestacijom, ali među njima nema sportista.

Biciklizam – Zlato za Anemik van Fluten

Posle srebra u drumskoj trci, Anemik van Fluten osvojila je i zlatnu medalju, pošto je bila najbrža u trci na štopericu.

Pre nekoliko dana bila je druga u drumskoj trci, ali je ovoga puta bila dominantna i sa vremenom 30:13.49 bila gotovo sekundu brža od srebrne Marlen Rojser iz Švajcarske.

Bronza je pripala još jednoj Holanđanki, Ani van der Bregen.

Rukomet – Danska i Švedska nastavile seriju pobeda

Rukometaši Danske i Švedske ostali su neporaženi i posle trećeg kola. Danci su ubedljivo nadigrali Bahrein sa 31:21, a Šveđani spasavali pobedu nad Portugalijom – 29:28.

Odbojka – Kanada nadigrala Iran, Tunis uzeo samo set Amerikancima

Odbojkaši Kanade ubedljivo su nadigrali selekciji Irana sa 3:0 (25:16, 25:20, 25:22), a Amerikanci su bili bolji od Tunisa dozvolivši im da osvoje jedan set – 3:1 (25:14, 23:25, 25:14, 25:23).

Tenis – Medvedev nadigrao Fonjinija

Danil Medvedev savladao je Fabija Fonjinija sa 6:2, 3:6, 6:2 i plasirao se u četvrtfinale, gde će se sresti sa Pablom Karenjom Bustom, koji je bio bolji od Danijela Kepfera sa 7:6, 6:3.

Zlato za Milaka na 200 metara leptir

Mađarski plivač Krištof Milak osvojio je zlato u trci na 200 metara leptir.
olympics.com

Plivanje – Britanska štafeta osvojila zlato uz evropski rekord

Britanski tim u štafeti 4x200 metara slobodnim stilom osvojio je zlato, ispred Rusije i Australije u vremenu evropskog rekorda od 6:58.58. Za samo tri stotinke izmakao im je i svetski rekord.

Plivanje – Keti Ledecki osvojila i osmu medalju

Amerikanka Keti Ledecki osvojila je zlatnu medalju u trci na 1.500 metara i dodala osmo olimpijsko odličje svojoj bogatoj kolekciji trofeja.

U ranijoj trci na 400 metara slobodno bila je druga, a na ranijim olimpijadama trijumfovala je u Londonu na 800 metara, Riju na 200, 400 i 800 metara, zatim u štafeti 4×200m, a u štafeti 4×100 osvojila je srebro.

04.02 Plivanje – olimpijski rekord i zlatna medalja za Krištofa Milaka

Mađar Krištof Milak u trci na 200 metara leptir stilom osvojio je olimpijsko zlato i postavio najbolji rezultat u istoriji olimpijskih igara na ovoj deonici. Srebro je pripalo Japancu Tomoru Hondi, a bronza Federiku Burdizu.

03.45 Plivanje – drugo zlato i olimpijski rekord za Erijen Titmus

Australijanka Erijen Titmus je posle zlata i olimpijskog rekorda u trci na 400 metara slobodnim stilom isti uspeh napravila i na upola kraćoj stazi. Drugo mesto pripalo je Bernadet Hju iz Hongkonga, a treće Kanađanki Peni Oleksijak.

03.20 Četverci Australije osvojili dve bronzane medalje

U trkama četveraca bez kormilara najviše uspeha imale su posade Australije, koje su osvojile bronzane medalje i u ženskoj i u muškoj konkurenciji.

U muškoj konkurenciji šampionsku titulu osvojila je posada Holandije, a Englezi su osvojili srebro. U ženskoj konkurenciji najbolja je bila posada Kine, a Poljska je bila druga.

Takmičenja petog dana na Igrama otvaraju veslači i plivači.

Pratite lajv-blog na našem portalu i gledajte prenose na kanalima RTS-a.