Читај ми!

Stojka i Jovanovićeva pobednici 34. Beogradskog maratona

Trideset četvrti Beogradski maraton održan je u nedelju u Beogradu a pobednici su Rumun Silviju Stojka i Srpkinja Nevena Jovanović. Olivera Jevtić i Milan Mitrović najbrži u polumaratonu. Na ulicama srpske prestonice trčalo je oko pet hiljada takmičara.

Tradicionalni Beogradski maraton ove godine održan je u nešto izmenjenom formatu, a posebna pažnja posvećena je bezbednosti učesnika i građana Beograda. Nije bilo promotera i dečjeg maratona, ali jeste velikog odziva.

U maratonskoj trci učestvovalo je oko hiljadu takmičara, a u polumaratonskoj četiri hiljade.

Stojka, pobednik u muškoj konkurenciji, je 42.195 metara pretrčao u vremenu 2.34,43, ispred srpskog atletičara Marka Rankovića (2.37,15) i Grka Nikolaosa Santisa (2.48,52).

Jovanovićeva je trku završila u vremenu 3.12,27.

U polumaratonskoj trci ranije danas pobedili su Olivera Jevtić i Milan Mitrović.

Jevtićeva je kroz cilj 34. maratona prošla u vremenu 1.17,36.

Drugo mesto osvojila je Katalin Kovač iz Mađarske (1.18,58), a treće još jedna srpska atletičarka Biljana Cvijanović (1.24,31).

Mitrović je trku na 21 kilometar završio u vremenu – 1.09,36, ispred Kenijca Stenlija Kiprutija (1.11,49) i Alima Imamovića iz Bosne i Hercegovine (1.12,39).

Usled propisanih epidemioloških mera, ali i preporuka organizatora, manji broj Beograđana nego inače pratio je uživo Beogradski maraton. Ipak, podrška maratoncima nije izostala, a za dobru atmosferu bili su zaduženi trubači i bubnjari.

Maraton je održan pod sloganom „Bez barijera", a prvi put u istoriji nije održana Trka zadovoljstva, umesto koje je, shodno sloganu, održana šetnja zadovoljstva za osobe sa invaliditetom.

 

 

субота, 27. април 2024.
11° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво