Čitaj mi!

Australijan open, muškarci: Polufinale

Australijan open, prvi grend slem sezone, počeo je u ponedeljak i traje do 21. januara na terenima Melburn parka. Ovogodišnje izdanje pomereno je zbog koronavirusa i prvi put u istoriji se igra u februaru, ali uz prisustvo određenog broja navijača. Srbija u muškoj konkurenciji ima šestoricu predstavnika, uz branioca titule Novaka Đokovića.

Osim Đokovića, koji juri deveti trofej na Ozi openu, boje Srbije u Melburnu braniće Dušan Lajović, Filip Krajinović, Miomir Kecmanović, Laslo Đere i Viktor Troicki.

Prvi grend slem sezone na programu je od 8. do 21. februara, igra se za nagradni fond od 71.500.000 australijskih dolara.

Kao i sa svakog velikog turnira, sportska redakcija RTS-a za vas je spremila sve parove i rezultate u muškoj konkurenciji na Australijan openu.

Polufinale:

Đoković – Karacev
Medvedev – Cicipas

Četvrtfinale:

Đoković – Zverev 6:7, 6:2, 6:4, 7:6
Dimitrov – Karacev 6:2, 4:6, 1:6, 2:6

Rubljov – Medvedev 5:7, 3:6, 2:6
Cicipas – Nadal 3:6, 2:6, 7:6 (7-4), 6:4, 7:5

Četvrto kolo:

Đoković – Raonić 7:6, 4:6, 6:1, 6:4
Lajović – Zverev 4:6, 6:7, 3:6

Tim – Dimitrov 4:6, 4:6, 0:6
Ože-Alijasim – Karacev 6:3, 6:1, 3:6, 3:6, 4:6

Rubljov – Rud 6:2, 7:6 (7-3) predaja Ruda
Makdonald – Medvedev 4:6, 2:6, 3:6

Cicipas – Beretini, predaja Beretinija
Fonjini – Nadal 3:6, 4:6, 2:6

Treće kolo:

Đoković – Fric 7:6, 6:4, 3:6, 4:6, 6:2
Fučovič – Raonić 6:7, 7:5, 2:6, 2:6

Martines – Lajović 7:6, 5:7, 1:6, 4:6
Manarino – Zverev 3:6, 3:6, 1:6

Tim – Kirjos 4:6, 4:6, 6:3, 6:4, 6:4
Dimitrov
– Karenjo Busta 6:0, 1:0 predaja Karenja Buste

Šapovalov – Ože-Alijasim 5:7, 5:7, 3:6
Karacev
– Švarcman 6:3, 6:3, 6:3

Rubljov – Lopes 7:5, 6:2, 6:3
Rud
– Albot 6:1, 5:7, 6:4, 6:4

Heris – Makdonald 6:7, 1:6, 4:6
Krajinović – Medvedev 3:6, 3:6, 6:4, 6:3, 0:6

Cicipas – Imer 6:4, 6:1, 6:1
Hačanov – Beretini 6:7, 6:7, 6:7

Fonjini – De Minor 6:4, 6:3, 6:4
Nori – Nadal 5:7, 2:6, 5:7 

Drugo kolo:

Đoković – Tijafo 6:3, 6:7, 7:6, 6:3
Opelka – Fric 6:4, 6:7, 7:6, 6:7, 2:6

Vavrinka – Fučovič 5:7, 1:6, 6:4, 6:2, 6:7
Mute – Raonić 7:6, 1:6, 1:6, 4:6

Rusuvuori – Martines 6:1, 3:6, 2:6, 6:7
Bublik – Lajović 4:6, 6:7, 6:4. 3:6

Manarino – Kecmanović 6:1, 6:2, 6:4
Kresi – Zverev 5:7, 4:6, 3:6

Tim – Kepfer 6:4, 6:0, 6:2
Kirjos – Imber 5:7, 6:4, 3:6, 7:6, 6:4

Dimitrov – Bolt 7:6, 6:1, 6:2
Veseli – Karenjo Busta 3:6, 6:7, 6:2, 4:6

Šapovalov – Tomić 6:1, 6:3, 6:2
Dakvort – Ože-Alijasim 4:6, 1:6, 2:6

Gerasimov – Karacev 0:6, 1:6, 0:6
Miler – Švarcman 2:6, 0:6, 3:6

Rubljov – Monteiro 6:4, 6:4, 7:6
Lopes – Sonego 5:7, 3:6, 6:3, 7:5, 6:4

Rud – Pol 3:6, 6:2, 6:4, 7:5
O'Konel – Albot 2:6, 5:7, 6:7

Popirin – Heris 2:6, 6:1, 3:6, 7:6, 3:6
Makdonald – Ćorić 6:4, 6:2, 4:6, 6:4

Krajinović – Anduhar Alba 6:2, 5:7, 6:1, 6:4
Karbaljes Baena – Medvedev 2:6, 5:7, 1:6

Cicipas – Kokinakis 6:7, 6:4, 6:1, 6:7, 6:4
Alkaraz – M. Imer 6:2, 4:6, 4:6, 6:7

Hačanov – Berankis 6:2, 6:4, 6:4
Mačak – Beretini 3:6, 2:6, 6:4, 3:6

Fonjini – Karuzo 4:6, 6:2, 2:6, 6:3, 7:6
Kuevas – De Minor 3:6, 3:6, 5:7

Nori – Safijulin 3:6, 7:5, 6:3, 7:6
Mo – Nadal 1:6, 4:6, 2:6

Prvo kolo:

Đoković – Šardi 6:3, 6:1, 6:2
Tijafo – Travalja 7:6 (7-5), 6:2, 6:2

Opelka – Lu 6:3, 7:6 (7-2), 6:3
Ramos-Vinjolas – Fric 6:7 (6-8), 6:3, 2:6, 6:7 (6-8)

Vavrinka – Sousa 6:3, 6:2, 6:4
Fučovič – Polmans 4:6, 6:3, 6:1, 6:7 (3-7), 6:3

Mute – Milman 6:4, 6:7 (4-7), 3:6, 6:2, 6:3
Korija – Raonić 3:6, 3:6, 2:6

Monfis – Rusuvuori 6:3, 4:6, 5:7, 6:3, 3:6
Nišioka – Martines 7:6 (7-3), 1:6, 1:6, 1:6

Bedene – Bublik 4:6, 5:7, 7:5, 4:6
Lajović – Stahovski 5:7, 6:4, 6:3, 5:7, 6:4

Manarino – Novak 6:2, 6:4, 7:6 (7-2)
Kecmanović – Majhšak 6:2, 6:4, 6:3

Danijel – Kresi 6:7 (1-7), 6:7 (3-7), 4:6
Điron – Zverev 7:6 (10-8), 6:7 (5-7), 3:6, 2:6

Tim – Kukuškin 7:6 (7-2), 6:2, 6:3
Kepfer – Deljijen 7:5, 6:2, 6:4

Fereira Silva – Kirjos 4:6, 4:6, 4:6
Učijama – Imber 3:6, 4:6, 7:6 (7-3), 3:6

Dimitrov – Čilić 6:4, 6:2, 7:6 (7-5)
Bolt – Gomboš 6:2, 6:2, 4:6, 6:3

Kopejans – Veseli 4:6, 6:3, 7:6 (7-3), 3:6, 3:6
Nišikori – Karenjo Busta 5:7, 6:7 (4-7), 2:6

Šapovalov – Siner 3:6, 6:3, 6:2, 4:6, 6:4
Sugita – Tomić 6:3, 1:6, 1:4 predaja Sugite

Džumhur – Dakvort 3:6, 2:6, 4:6
Štebe – Ože-Alijasim 2:6, 4:6, 2:6

Per – Gerasimov 2:6, 6:2, 6:7 (5-7), 5:7
Mađer – Karacev 3:6, 3:6, 4:6

Miler – Londero 4:6, 6:3, 6:0, 6:3
E. Imer – Švarcman 6:7 (3-7), 4:6, 6:2, 2:6

Rubljov – Hanfman 6:3, 6:3, 6:4
Monteiro – Martin 7:6 (8-6), 6:1, 6:2

Lu – Lopes 7:6 (7-1), 4:6, 6:7 (4-7), 4:6
Kveri – Sonego 5:7, 4:6, 4:6

Rud – Tompson 6:3, 6:3, 2:1 predaja Tompsona
Basilašvili – Pol 4:6, 6:7 (0-7), 4:6

O'Konel – Štruf 7:6 (7-2), 7:6 (7-5), 6:1
Albot – Bautista Agut 6:7 (1-7), 6:0, 6:4, 7:6 (7-5)

Gofen – Popirin 6:3, 4:6, 7:6 (7-4), 6:7 (6-8), 3:6
Heris – Torpegor 4:6, 6:3, 6:2, 6:2

Mekdonald – Čekinato 3:6, 6:3, 6:2, 6:2
Pelja – Ćorić 3:6, 6:7 (5-7), 5:7

Krajinović – Hase 7:6 (7-4), 6:3, 4:6, 6:2
Anduhar-Alba – Alis 6:4, 7:5, 7:5

Karbaljes Baena – Balaš 7:5, 3:6, 6:2, 6:3
Pospišil – Medvedev 2:6, 2:6, 4:6

Cicipas – Simon 6:1, 6:2, 6:1
Kokinakis – Sunvu 6:4, 6:1, 6:1

Van De Zanšulp – Alkaraz 1:6, 4:6, 4:6
M. Imer – Hurkač 3:6, 6:3, 3:6, 7:5, 6:3

Hačanov – Vukić 6:3, 6:7 (4-7), 7:6 (7-2), 6:4
Berankis – Nagal 6:2, 7:5, 6:3

Mačak – Vilelja 6:7 (5-7), 7:5, 6:0 3:0 predaja Viljelje
Anderson – Beretini 6:7 (9-11), 5:7, 3:6

Fonjini Erber 6:4, 6:2, 6:3
Laksonen – Karuzo 2:6, 4:6, 3:6

Kuevas – Sepi 6:4, 4:6, 6:2, 6:2
Sandgren – De Minor 5:7, 1:6, 1:6

Evans Nori 4:6, 6:4, 4:6, 5:7
Ivaška – Safijulin 4:6, 3:6, 4:6

Mo – Troicki 7:6 (7-3), 6:7 (3-7), 7:6 (7-3), 7:5
Đere – Nadal 3:6, 4:6, 1:6