Čitaj mi!

Metropolitans bolji od Trenta za 3/3 u Partizanovoj grupi, Virtus ubedljiv protiv Budućnosti

Ekipa Metropolitansa savladala je Trento 92:86, posle produžetka, čime je zabeležila i treći trijumf u grupi u kojoj se takmiči i Partizan. Virtus ubedljivo trijumfovao protiv Budućnosti 87:65, Huventud bolji od Monaka 79:72.

Košarkaši Metropolitansa savladali su u Parizu tim Trenta i ubeležili i treći trijumf u top 16 fazi takmičenja u Grupi F - 92:86.

Gosti su bolje ušli u meč, stigli do dvocifrene prednosti, ali su se francuski tim vraća u život i do poluvremena stiže do egala.

U drugom poluvremenu ekipe su se smenjivale u vođstvu, a pobednika je odlučio produžetak.

U dodatnih pet minuta igrači Metropolitansa su imali više snage i koncentracije i došli do novog trijumfa i ubedljivog prvog mesta.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Mipino sa 23 poena, Gudvin je dodao 21, dok su se u Trentu istakli Mej sa 22 i Vilijams sa 21 poenom.  

U grupi F, u sredu se u Krasnodaru sastaju Lokomotiva i Partizan (17.30).

Košarkaši Virtusa i dalje ne znaju za poraz u takmičenju, a u utakmici trećeg kola Grupe G ubedljivo su savladali podgoričku Budućnost 87:65.

Ekipa Saše Đorđevića dominirala je od prvog do poslednjeg minuta i na kraju stigla do treće pobede u grupi.

Marko Belineli bio je najefikasniji sa 21 poenom, Miloš Teodosić upisao je osam poena i deset asistencija, dok Stefan Marković nije postizao poene, ali je imao sedam uspešnih dodavanja.

U ekipi Budućnosti Džastin Kobs postigao je 15 poena.

U Grupi E, Huventud je na svom terenu savladao Monako sa 79:72 i osamostalio se na prvom mestu na tabeli.

Evrokup top 16, treće kolo:

Grupa E:

Huventud - Monako 79:72
Unikaha - Nanter (sreda)

Tabela: Huventud 3-0, Monako 2-1. Unikaha 0-2, Nanter 0-2.

Grupa F:

Metropolitans - Trento 92:86 (posle produžetka)
Lokomotiva - Partizan (sreda, 17.30)

Tabela: Metropolitans 3-0, Partizan 1-1, Trento 1-2, Lokomotiva 0-2.

Grupa G:

Virtus - Budućnost 87:65
Cedevita Olimpija - Burg (sreda)

Tabela: Virtus 3-0, Budućnost 1-2, Cedevita Olimpija 1-1, Burg 0:2.

Grupa H:

Mornar - Uniks (sreda)
Gran Kanarija - Andora (sreda)

Tabela: Uniks 2-0, Mornar 1-1, Andora 1-1, Gran Kanarija 0-2.

div id="adoceanrsvdcfhklggd">