Čitaj mi!

Braga diše za vrat Zvezdi, drugi poraz zagrebačkog Dinama

Od 18.45 odigrani su prvi mečevi trećeg kola Lige Evrope, pobede su ostvarile ekipe Brage i Rapida iz Beča.

U prvoj utakmici grupe D koja je bila najefikasnija u ovom terminu, Fenerbahče i Antverp su remizirali 2:2.

Golove za domaćina postigao je Ener Valensija, dok su na drugoj strani pogađali Samata i Gerkens.

Ovim remijem Fener je ostao na dva boda, jedan više od Antverpa, pa Olimpijakos i Ajntraht iz Frankfurta imaju šansu da se potpuno odlepe.

Beogradski crveno-beli su u meču grupe F odigrali nerešeno 1:1 na gostovanju kod Mitjilanda, omogućivši tako Bragi da im priđe na bod zaostatka. Braga je golom Orte savladala Ludogorec u Razgradu 1:0, pa sada ima šest bodova.

Zvezda je prva na tabeli sa sedam, dok su Danci treći sa samo dva.

Najzvučniji okršaj svakako je bio onaj između Lacija i Olimpika iz Marselja u grupi F, ali je doneo najmanje. Završen je bez pogodaka (0:0), dok je reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić igrao do 56. minuta.

U drugom derbiju večeri (grupa H), Betis i Bajer iz Leverkuzena su takođe remizirali (1:1).

Duel poslednje grupe H doneo je gostovanje Dinama u Beču kod Rapida i drugi poraz Zagrepčana od početka takmičenja.

Austrijance je u vođstvo doveo Grul, izjednačio je Mislav Oršić, ali je već do poluvremena za 2:1 pogodio Hofman i postavio, ispostaviće se, konačan rezultat.

Obe ekipe sada imaju po tri boda, Dinamo je drugi iza prvoplasiranog Vest Hema, dok je Rapid na trećoj poziciji.

Liga Evrope – treće kolo:

Grupa A:
Sparta Prag – Olimpik Lion 3:4 (2:1)
(Haraslin 4, 19, Krejči 90+6 – Ekambi 42, 88, Uar 53, Paketa 67)
Rendžers
– Brenbi 2:0 (2:0)
(Balogun 18, Ruf 30)

Tabela:
1. Olimpik Lion 9
2. Sparta Prag 4

3. Rendžers 3
4. Brenbi 1

Grupa B:
PSV – Monako 1:2 (0:1)
(Gakpo 59 – Boadu 20, Diop 89)

Šturm Grac – Real Sosijedad 0:1 (0:0)
(Isak 69)

Tabela:
1. Monako 7
2. Real Sosijedad 5

3. PSV 4
4. Šturm Grac 0

Grupa C:
Napoli
– Legija Varšava 3:0 (0:0)
(Insinje 76, Osimen 80, Politano 90+5)

Spartak Moskva – Lester siti 3:4 (2:1)
(Sobolev 11, 86, Larson 44, – Daka 45, 48, 54, 79)

Tabela:
1. Legija Varšava 6
2. Lester siti 4

3. Napoli 4
4. Spartak Moskva 3

Grupa D:
Ajntraht Frankfurt
– Olimpijakos 3:1 (2:1)
(Bore 26, Ture 45+3, Kamada 59 – El Arabi 30)

Fenerbahče – Antverp 2:2 (2:1)
(Valensija 21, 45p – Samata 2, Gerkens 62)

Tabela:
1. Ajntraht Frankfurt 7
2. Olimpijakos 6

3. Fenerbahče 2
4. Antverp 1

Grupa E:
Lacio – Olimpik Marselj 0:0 (0:0)
Lokomotiva Moskva – Galatasaraj 0:1 (0:0)
(Akturkoglu 82)

Tabela:
1. Galatasaraj 7
2. Lacio 4

3. Olimpik Marselj 3
4. Lokomotiva Moskva 1

Grupa F:
Mitjiland – Crvena zvezda 1:1 (0:0)
(Dir 78 – Ivanić 58)

Ludogorec – Braga 0:1 (0:1)
(Orta 7)

Tabela:
1. Crvena zvezda 7
2. Braga 6

3. Mitjiland 2
4. Ludogorec 1

Grupa G:
Betis – Bajer Leverkuzen 1:1 (0:0)
(Iglesijas 75 – Andrih 82)

Seltik
– Ferencvaroš 2:0 (0:0)
(Furuhaši 57, Vecšei 81ag)

Tabela:
1. Bajer Leverkuzen 7
2. Betis 7
3. Seltik 3
4. Ferencvaroš 0

Grupa H:
Rapid Beč
– Dinamo Zagreb 2:1 (2:1)
(Grul 9, Hofman 34 – Oršić 24)

Vest Hem
– Genk 3:0 (1:0)
(Doson 45+1, Diop 57, Bouen 59)

Tabela:
1. Vest Hem 9
2. Dinamo Zagreb 3
3. Rapid Beč 3
4. Genk 3