Čitaj mi!

Bajernovo slavlje u Moskvi, Inter bled protiv Šahtjora u Kijevu

Fudbaleri Bajerna savladali su u Mosvki ekipu Lokomotive sa 2:1, dok su Šahtjor i Inter odigrali 0:0 u prvim mečevima drugog kola grupne faze Lige šampiona.

Ekipa Lokomotive, koju sa klupe predvodi srpski stručnjak Marko Nikolić, pružala je odličan otpor šampionu Evrope, ekipi Bajerna.

Bavarci su do trijumfa u Moskvi došli znatno teže od očekivanog, golom u finišu susreta.

Bajern je poveo u uvodnih 15 minuta igre. Nakon početnog odmeravanja snaga i prilika koje su propustili Smolov na jednoj i Levandovski na drugoj strani, izabranici Hansija Flika zaigrali su odlučnije i bolje i takav odnos snaga materijalizovali.

Odličnu akciju i centaršut Pavara u gol je pretvorio Gorecka u 13. minutu susreta.

Pavar je iz prvog kontakta sa loptom pronašao svog saigrača, koji glavom smešta loptu u mrežu.

Usledio je duži period igre bez promene rezultata. Bajern je pokušavao, ali daleko od toga da je Lokomotiva bila bezazlena.

U 64. minutu delovalo je kao da je Levandovski iznudio jedanaesterac, ali je nakon intervencije VAR tehnologije, penal poništen zbog ofsajda.

Samo šest minuta kasnije, na radost domaće publike, Lokomotiva stiže do izjednačenja.

Fantastičan napad i lopta ka Ze Luisu, koji je izbegao ofsajd zamku i potom pravovremeno proigrao Mirančuka, koji reaguje na pravi način i zakucava loptu u mrežu Nojera.

Do kraja meča Lokomotiva ima za čim da žali, pošto je propustila nekoliko prilika za postizanje gola, a svoju mrežu u finišu nije sačuvala.

Igrao se 80. minut, kada je Martinez proigrao Kimiha, a ovaj hirurški preciznim udarcem zatresao mrežu Lokomotive i postavio konačan rezultat.

U drugom meču od 18.55 časova, Šahtjor je u Kijevu zadržao Inter na 0:0.

Liga šampiona - drugo kolo:

Utorak:

Grupa A:
Lokomotiva Moskva - Bajern Minhen 1:2
21.00 - Atletiko Madrid - Salcburg

Grupa B:
Šahtjor - Inter 0:0
21.00 - Borusija Menhengladbah - Real Madrid

Grupa C:
21.00 - Olimpik Marselj - Mančester siti
21.00 - Porto - Olimpijakos

Grupa D:
21.00- Atalanta - Ajaks
21.00 - Liverpul - Midtjilend

Sreda:

Grupa E:
18.55 - Krasnodar - Čelsi
21.00 - Sevilja Ren

Grupa F:
21.00 - Borusija Dortmund - Zenit
21.00 - Klub Briž - Lacio

Grupa G:
21.00 - Ferencvaroš - Dinamo Kijev
21.00 - Juventus - Barselona (RTS1)

Grupa H:
18.55- Istanbul Bašakšehir - PSŽ
21.00 - Mančester junajted - Lajpcig

div id="adoceanrsvdcfhklggd">