Čitaj mi!

Derbi prvog kola Lige šampiona na "Alijanc areni", Bajern dočekuje Atletiko (21.00, RTS1)

U utorak je počelo novo izdanje Lige šampiona, dok se u sredu igraju mečevi u grupama A, B, C i D. Derbi dana, istovremeno jednu od najzanimljivijih utakmica prvog kola, igraju Bajern i Atletiko Madrid u Minhenu. Meč sa "Alijanc arene" možete pratiti u direktnom prenosu na Prvom programu RTS-a (21.00), dok kretanje rezultata sa te, ali i ostalih utakmica, možete pratiti na našem portalu.

Ovogodišnja Liga šampiona počela je u utorak uzbudljivim mečevima prvog kola, koje se nastavlja i u sredu, a na programu su utakmice u grupama A, B, C i D.

U okviru Grupe A, šampion Evrope, tim Bajerna, na svom terenu dočekuje tvrdu i neugodnu ekipu Atletika iz Madrida, predvođenu Dijegom Simeoneom.

Bajern jeste favorit, mnogi kažu da Bavarci igraju i najlepši fudbal u Evropi, ali su u nekoliko mečeva u Bundesligi ove sezone pokazali da su ranjivi.

Atletiko je, posle sezone lutanja, čini se ponovo našao svoju igru i Čolo Simeone ponovo na okupu ima ekipu koja može da se bori za najviše domete, kako u Španiji, tako i u Evropi.

Utakmica na "Alijanc areni" igra se od 21 sat, direktan prenos je na Prvom programu RTS-a.

U drugoj utakmici iste grupe, Salcburg u Austriji dočekuje ekipu moskovske Lokomotive, koju predvodi jedini srpski trener u Ligi šampiona – Marko Nikolić.

U grup B, dva kandidata za prolaz u osminu finala igraju mečeve na svojim terenima.

Inter će na "Meaci" ugostiti Borusiju iz Menhengladbaha, dok Real igra protiv ukrajinskog Šahtjora.

Svoje takmičenje počinje i Mančester siti, koji će na svom "Etihadu" dočekati ekipu Porta, dok se u okviru Grupe C u Pireju sastaju Olimpijakos i Olimpik Marselj.

Otvaranje Grupe D obeležiće duel Liverpula i Ajaksa, dok se u drugoj utakmici u Norveškoj sastaju Midtjiland i Atalanta.

Liga šampiona, prvo kolo, sreda:

Grupa A: Salcburg - Lokomotiva Moskva (18.55), Bajern - Atletiko Madrid (21.00, RTS1)

Grupa B: Real Madrid - Šahtjor (18.55), Inter - Borusija Menhengladbah (21.00)

Grupa C: Mančester Siti - Porto, Olimpijakos - Marselj (21.00)

Grupa D: Ajaks - Liverpul (21.00), Midtjilend - Atalanta (21.00)

div id="adoceanrsvdcfhklggd">